У луцькій лікарні вперше видалили тромб з мозкової артерії. ФОТО

Фото ілюстративне, джерело neuro.by

У Луцькій міській клінічній лікарні вперше видалили тромб, який закупорив артерію головного мозку.

76-річна пацієнтка поступила до медзакладу у вкрай важкому стані. У неї розвинувся ішемічний інсульт через повну закупорку тромбом однієї з артерій мозку, - розповів нейрохірург Євген Вольга.

Для лікування жінки медики використали інноваційну методику – тромбоекстракцію. Тромб видалили спеціальним катетером, який ввели через стегнову артерію під наглядом ангіографа – рентгенологічного апарату. Кровопостачання ураженої ділянки мозку вдалось відновити.

Медик наголошує, що такий метод лікування можна застосовувати лише протягом шести годин з моменту виникнення перших симптомів. Інакше ураження мозку будуть незворотніми.

У лікарні тепер стентують не лише судини серця

Також з минулого року у міській лікарні проводять стентування (розширення спеціальними конструкціями) судин, що постачають кров у мозок. Найчастіше артерії сильно звужують атеросклеротичні бляшки, внаслідок чого погіршується кровопостачання мозку. Раніше такі процедури робили лише на судинах серця.

Наприклад, нещодавно стентування сонної артерії провели 50-річному пацієнту, в якого виник інсульт через бляшку. Чоловік поступив до лікарні у вкрай важкому стані: у нього була паралізована половина тіла, відсутнє розуміння мови та можливість говорити. Медикаментозне лікування та реабілітація значно покращили його стан.

А за два тижні пацієнту через катетер ввели в артерію стент і тим самим знизили вірогідність виникнення повторних інсультів, які зазвичай викликають значно серйозніші ураження.

Євген Вольга розповідає, що найбільше схильні до виникнення інсультів люди, що страждають на церебральний атеросклероз та мають високий артеріальний тиск. Щоб уникнути тяжких наслідків для здоров’я, варто регулярно звертатись до свого сімейного лікаря, контролювати рівень холестерину, а також артеріальний тиск.

Серед симптомів інсульту: сплутана свідомість і мова, викривлена міміка, паралізація однієї руки чи ноги. Якщо ви помітили такі симптоми, негайно викликайте «швидку допомогу». Чим швидше буде надана допомога, тим менше незворотніх уражень мозку виникне.

Нейрохірург Євген Вольга

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Машина Татра, випускники та вулиця Ягеллонська: Луцьк на світлинах 1930-х років. ЗГАДАТИ ВСЕ
Наступна новина Штаб Порошенка оприлюднив свої дані підрахунку голосів
Схожі новини