Волиняни можуть допомогти у закупівлі спецобладнання для 14-ї ОМБр взявши участь в онлайн-забігові.
Про це 3-го травня повідомив департамент молоді та спорту Луцької міськради у Facebook.
Як розповів Володимир Захожий, директор департаменту молоді та спорту Луцької міської ради, мета цього онлайн-забігу – зібрати кошти для потреб 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.
Зареєструватися можна за посиланням: https://runstyle.net/.../blagodijnyj-onlajn-zabig.../
Аби залучити якнайбільше охочих доєднатися до акції та акумулювати значну суму, правила участі зробили максимально простими.
Учасників забігу не обмежують щодо дистанції. Їм пропонують самим обрати, яку відстань вони зможуть подолати, символічно встановивши межі від 1400 метрів до 14 кілометрів.
Окрім цього, у забігові можуть реєструватися учасники будь-якого віку чи статі. І кожен отримає на згадку медаль фінішера.
Щодо розміру благодійної допомоги, то вона хоч і має кілька варіантів, однак без прив’язки до довжини дистанції.
До назв внесків підійшли з гумором:
250 гривень – «Джавелін»;
400 гривень – «Байрактар»;
600 гривень – «Стугна-П»;
800 гривень – «Нептун»;
1000 гривень – «Бомба для бункерного діда».
Фото департаменту молоді та спорту Луцької міськради з Facebook
Як уточнюють організатори, учасники при реєстрації самостійно вирішують, яку суму можуть сплатити, аби підтримати волинську бригаду.
«Забіг проводиться онлайн, аби залучити якнайбільше поціновувачів бігу, готових підтримати фінансово Князівську бригаду. Тож, хоч де людина перебуває, вона може обрати зручні час та місце, щоб долучитися до цього забігу», – йдеться у повідомленні.
Разом із тим, організатори продумали можливість і офлайн-забігу. Його запланували провести у Луцьку.
У Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки у вихідні 14, 15 та 22-го травня з 8:00 до 14:00 триватимуть забіги у рамках цієї ініціативи. Додатково тут усі охочі зможуть придбати сувенірну продукцію з символікою забігу.
«Можна приходити родинами або дружніми компаніями, зареєструвавшись онлайн і сплативши кошти, та бігти. Оскільки дистанції не обмежені кілометражем, їх можуть подолати навіть діти. Й отримати на згадку про те, що теж зробили свій внесок у перемогу, медаль», – уточнив Олександр Оришко, директор СК «Лучеськ».
Щодо реєстрації, то вона відбувається на сайті: https://runstyle.net/ і триватиме до 20-го травня цього року.
Найперше потрібно обрати один із п’яти забігів, що, як уже уточнювалося, залежать не від дистанції, а від вартості благодійного внеску. Потім – сплатити благодійний стартовий внесок.
Організатори беруть на себе зобов’язання безкоштовно надіслати учасникам стартовий номер та пам’ятну медаль у вказане відділення «Нової пошти».
Учасники, які проживають у Луцьку мають забрати ці пам’ятні відзнаки в одному з пунктів видачі в обласному центрі Волині: або Центрі туристичної інформації та послуг міста Луцька (вул. Сенаторки Левчанівської, 2), або магазині «Альпініст» (вул. Конякіна, 25 Б).
Також це можна буде зробити два дні поспіль під час офлайн-забігу у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.
«Забіг ми символічно завершуємо 22 травня. Адже саме цього дня вісім років тому неподалік міста Волноваха Донецької області на військовослужбовців волинської бригади (на той час – 51-ї ОМБр) напали вороги. Загинули 18 бійців, ще майже 30 отримали поранення.
Сепаратисти та російські військові (бо є дані, що напад здійснив загін під керівництвом Ігоря Безлера («Бєса»), кадрового російського полковника ГРУ) мали на меті прорвати кільце сил АТО, однак українським воїнам вдалося відбити атаку та втримати контроль над блокпостом.
Цей забіг – то і пошанування пам’яті полеглих, і дуже потрібна нині реальна підтримка бійців 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, яка зараз боронить нашу землю від російських окупантів на передовій.
Тож усі кошти підуть на купівлю спеціалізованого обладнання для них (GPS- трекери Garmin), першочергові потреби в якому визначили керівники цієї військової частини», – розповів Володимир Захожий.
Також організатори покажуть, що придбають та передадуть бійцям Княжої бригади.
В разі необхідності бажаючі зможуть завершити свої дистанції до кінця травня. А про зібрану суму буде прозвітовано у день завершення забігу.
Читати також: Художниця, співачка і війна. Розмова з Тетяною Мялковською і Тетяною Ціхоцькою про волонтерство