У Луцьку відкрили виставку, яка доступна для людей із вадами зору

У Луцьку 29 вересня презентували виставку «Мистецтво для всіх. Порцеляна». З частини експонатів зробили тактильні макети для відвідувачів із вадами зору.

Про це розповіла Суспільному завідувачка відділу етнографії краєзнавчого музею Людмила Мірошніченко.

Всього у виставці представили 150 предметів посуду та декору з порцеляни.

Виставка діє у Волинському краєзнавчому музеї

Першим, хто випробував тактильні макети із зображеннями посуду, став лучанин Віталій Ткачук.

«Є люди, у яких уява працює краще, бо вони мали залишковий зір, а в мене його не було. Це дуже розвиває уяву. Коли я навчався у школі, то такої можливості не мав», – говорить чоловік.

Віталій Ткачук знайомиться із макетними зображеннями посуду

Оригінальний посуд, статуетки, створені у 19-20 століттях в стилі рококо, модерн, ар-деко, це – витвори мистецтва, які колись були в щоденному вжитку своїх господарів.

«Тут можна побачити західно-європейську кераміку, і японську, українську. Можливо хтось вважає це старовина і не модно, а, виявляється, їх до цього часу ще продукують, виробляють. Вони прикрашають обійстя, дипломатичні бенкети, на святкових подіях», – говорить завідувачка відділу етнографії.

На виставці є кружка, яка належала родині сенаторки Олени Левчанівської, набір посуду з маєтку Липинських, що розташований у Затурцях.

Набір посуду з маєтку Липинських

Експозицію підготували спільно з Регіональним музеєм у Стальовій Волі. Польський музей представив 16 зображень посуду зі своєї колекції, виготовлених у стилі ар-деко. Виставка діятиме протягом місяця.

Читайте також: У Луцьку намалюють найбільшу в світі картину на полотні, - Корсак


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Команда «Першого» перемогла у номінації престижного конкурсу «Честь професії»
Наступна новина Телевізор у спальні: чи потрібен і як розміщувати