У Луцьку власникам корів планують збільшити дотації

Жителям Луцької громади, які мають трьох та більше корів, планують збільшити дотації на 800 гривень. Також зростуть суми виплат на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів та телиць.

Про це стало відомо у понеділок, 29 січня, під час засідання комісії Луцької міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, передає ВСН

Члени комісії обговорили внесення змін до рішення Луцької міської ради «Про затвердження Порядку надання та використання коштів бюджету Луцької міської територіальної громади на виплату дотації власникам особистих селянських господарств, які утримують три і більше корів». Йдеться про збільшення суми дотації з 200 гривень до 1000 гривень.   

«Суть рішення - збільшення суми дотації з 200 гривень до 1 000 гривень на рік на одну наявну худобу, починаючи з 2024 року. Загалом йдеться про 115 корів. Є господарства, у яких підпільно утримують корів, тож вони не є претендентами на нашу дотацію», - зауважив директор департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль.

У Луцькій громаді є 26 господарств, які утримують трьох та більше корів, а це 9% від усіх господарств.

Для отримання дотації власники ОСГ подають старостам старостинських округів такі документи:

  • заяву про виплату дотації встановленого зразка;
  • копії паспорта громадянина України та документа, що підтверджує місце реєстрації, засвідчені заявником (для власника ОСГ);
  • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або копію паспорта з відповідною відміткою (у випадку відмови від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків через релігійні переконання), засвідчену заявником (для власника ОСГ);
  • копії паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток до них, засвідчені заявником;
  • витяг з Єдиного державного реєстру тварин, що підтверджує наявність корів в господарстві фізичної особи;
  • довідку про відкриття рахунку в банку.

Також члени комісії обговорили збільшення суми виплат на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів та телиць в особистих селянських господарствах

«Раніше ми фінансували 50% вартості цих послуг і це складало 200 гривень. Зараз вартість послуг зросла і для того, щоб зберегти ці 50% ми маємо сформувати виплату у сумі 366 гривень», зазначив Борис Смаль.

На думку Бориса Смаля такі зміни сприятимуть підвищенню зацікавленості власників особистих селянських господарств, які вирощують велику рогату худобу, у штучному осіменінні маточного поголів’я та створенню високопродуктивних масивів худоби молочного і м’ясного напрямків. В результаті обговорення, члени комісії погодили відповідні зміни.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку в квартирі знайшли чоловіка з ножовим пораненням
Наступна новина Мав проблеми з пам'ятю: патрульні повернули додому дідуся, який заблукав у Луцьку