У Луцьку встановили пристань, з якої стартуватимуть прогулянки на катері. ФОТО

Вже на День міста лучани та гості міста зможуть мандрувати по Стиру на катері.

21 серпня на річці встановили понтонну пристань, з якої стартуватимуть перші екскурсії на воді. Згодом біля неї з’явиться рухливий трап.  

Ще одну облаштують біля будинку архітектора Миколи Голованя. З цих пунктів можна буде кататись за різними маршрутами, починаючи від Вишкова і закінчуючи локацією за Боратином.

Пристані закупили за кошти міського бюджету. Оскільки вони вже були у використанні, їх довелось відремонтувати та пофарбувати. Разом із цими роботами вони обійшлися місту у 390 тисяч. В цілому ж на облаштування річкового флоту пішло більше мільйона, адже протягом двох років річку очищували від непотребу та повалених дерев.

Крім того, наразі триває облаштування сходів у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, щоб туди, за словами радника міського голови Ігоря Поліщука, «було не соромно привести туристів».

Першу пристань транспортували буксирним катером із річкового порту Луцька, що на Шевченка, 22 до Центрального парку. Він відповідає п’ятому рівню безпеки для посадки та висадки людей на водоймах з проточною водою. Судно має назву «Характерник».

«Ми всі знаємо з історії, хто такий козак-характерник. Це той, хто один міг боротись із військами, які загрожували або хотіли загарбати територію. На сьогодні він один-єдиний катер, який тягав ці всі дерева, справлявся на всі 100%», – розповів директор ТОВ «Річковий порт «Луцьк» Олег Кербалай.  

Згодом «Характерника» використовуватимуть для транспортування суден технічного флоту, а порт – для відстою суден взимку та їх ремонту. Перевезення людей по Стиру здійснюватимуть на катерах приватних підприємців.

За словами Олега Кербалая, найважче у відновленні судноплавства у Луцьку було підготувати водойму.

Під час очищення витягали повалені дерева з діаметром від 80 до 140 сантиментрів. Вони застрягали у переметах для вилову риби. Часто техніка не витримувала. Доводилось викликати водолазів, аби ті гідравлічними ножицями під водою розрізали троси та вивільняли усе, що потрапило у сіті.

«Минулого року ми взяли невеликий човен, пройшли у межах міста. Ми побачили, що в деяких місцях все настільки захаращене, що неможливо було пройти навіть маленьким човном», – розповів Ігор Поліщук.

Якою буде вартість поїздок на катері по Стиру, наразі невідомо.

Текст та фото: Наталя ХВЕСИК (Перший)


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Василя Крищука навколішки зустріли у рідному Володимирі. ФОТО
Наступна новина Представники волинських ОТГ дізналися, як наблизити послуги до населення
Схожі новини