У Луцьку в квітні від жителів міста надійшло 103 звернення щодо смороду.
Про це стало відомо під час круглого столу з обговорення проблеми поширення неприємних запахів у Луцьку та застосування необхідних заходів для їх усунення у вівторок, 29 травня.
За словами заступника луцького міського голови Костянтина Петрочука, цей запах виникає в різний час доби та у різних місцях.
Для цього міська рада створила групу, яка складається з екологів, поліції, громадських активістів, інспекторів та працівників Луцькради.
«Ви пам’ятаєте, наскільки гострою була ця проблема у минулому році, тоді проблема була в Гнідавському заводі, але наразі запахи йдуть не звідти. Тепер кажуть, що сморід йде із села Липляни, де є очисні споруди водоканалу. Але це виключено. Там є наші працівники, ми з ними спілкувалися, якби проблема була в цьому, то вони повідомили б», – розповів радник луцького міського голови Ігор Поліщук.
За його словами, другою причиною смороду називають каналізаційно-насосні станції. Проте цього не може бути, адже вони регулярно провітрюються.
«Ми думаємо, що є люди, які зливають відходи з асенізаційних машин та м’ясопереробних підприємств. І це найбільш імовірні версії», – зазначив Поліщук.
Депутат Луцькради Павло Данильчук додав, що місяць назад на бюджетній комісії розглядали питання, що у Липлянах замулені очисні споруди.
«Нам сказали, що якщо через місяць не вивезуть мул, то всі ці стоки підуть у річку Стир. Місяць часу пройшов вже», – каже Павло Данильчук.
Директор КП «Луцькводоканал» Іван Корчук розповів, що термін експлуатації біоставків вже закінчився.
«Біоставки вже замулилися, але розроблена проектна документація. Ми маємо провести громадські слухання й візьмемося за роботи з очистки. Якщо нам вдасться взяти кредит від Євробанку, то будемо робити доосушку мулу», – каже Корчук.
Павло Данильчук додав, що ця проблема виникла не зараз, і не кілька місяців тому.
«Нам треба щось робити. Бо з міста приємного відкриття ми перетворимося на місто смердючого відкриття», – заявив Данильчук.
Насамкінець на круглому столі запланували організовувати групи з добровольців із муніципальною вартою, які патрулюватимуть містом й затримуватимуть тих, хто скидає нечистоти у зливову мережу.