Після відновлення роботи ринків, магазинів та закладів загального користування в умовах першого етапу послаблення карантинних обмежень, спостерігається зростання захворюваності у місті та в цілому на Волині. Основні причини - нехтування засобами індивідуального захисту, збільшення кількості контактів між людьми, недотримання вимог карантину.
Про це вели мову під час чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, яку в режимі відеозв’язку провів секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, – інформують у міськраді.
Учасники засідання ознайомились із епідемічною ситуацією у Луцьку. Повідомляється, що, станом на 21 травня 2020 року у Волинській області зафіксовано 698 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, за останню добу додалося 22 нових випадки. 147 із них зареєстровано у місті Луцьку, з них 5 летальних.
За добу сімейними лікарями було виявлено 109 хворих на ГРВІ та грип, з них 66 дітей. Встановлено також 10 підозр на зараження коронавірусом, дві пневмонії. Продовжується виявлення та тестування контактних осіб, контроль за особами, що знаходяться на самоізоляції.
“Сьогодні, як ніколи, важливо скоординувати зусилля, бути максимально відповідальними. Зросла кількість нових випадків, збільшилося число підозр, які чекають підтвердження. На жаль, це результат безвідповідальності багатьох громадян, адже чимало з них сприйняли пом’якшення карантинних обмежень досить легковажно. Та небезпека підкралася ще ближче. Не втрачаймо пильності, аби не допустити подальшого зростання захворюваності”, - наголосив Григорій Пустовіт.
Не припиняється контроль і за об’єктами торгівлі, а також закладами, яким відповідно до першого етапу послаблення карантину дозволено працювати. Працівники Головного управління Держпродспоживслужби обстежили сьогодні 26 суб’єктів господарювання, зокрема ринки, перукарні, салони краси, різноманітні заклади торгівлі на предмет дотримання протиепідемічних заходів.
За даними Держпродспоживслужби, чимало порушень зафіксовано у невеликих магазинах, які розташовані у спальних районах. Водночас, агропродовольчі ринки здебільшого дотримуються заходів безпеки.
Профілактично-роз’яснювальну роботу серед населення проводять і працівник поліції, і департаменту муніципальної варти.