Прилуцький сільський голова Валентин Арчибасов вже двічі ветував рішення депутатів щодо об’єднання з Луцьком. Через що восьмеро із 14 депутатів Прилуцької сільради оголосили йому бойкот.
Вони обіцяють приходити на сесії, однак не голосувати за пропоновані рішення. Про це вони заявили під час прес-конфереції, яку ініціювали самі, запросивши також представників луцької мерії.
Сам Арчибасов на зустріч не з’явився, зіславшись на велику зайнятість.
Нагадаємо, що вперше Валентин Арчибасов наклав вето на рішення сільради, аргументуючи це тим, що воно не було розглянуте усіма профільними комісіями.
Друге вето він пояснив невиконанням Луцькою міською радою своїх зобов’язань перед прилучанами, які були обумовлені у договорі про співпрацю.
Прилуцька депутатка Людмила Гмитронь переконана, що сільський голова шукає будь-які причини, аби відтермінувати процес об’єднання.
«Під час громадського обговорення об’єднання з Луцьком, яке відбулося 1 вересня, більшість селян підтримала цю ініціативу. Коли дійшло діло до голосування, то більшість депутатів підтримала об’єднання.
Паралельно з цим почалося дезінформування населення про те, що як тільки об’єднаємося з Луцьком, то у нас заберуть землі… Голова наклав вето, яке ми не змогли подолати. Сільський голова не дослуховується до думки громади», - наголосила Людмила Гмитронь.
Стосовно закидів сільського голови про те, що Луцька міська рада не виконує своїх зобов’язань згідно договору про співпрацю, то депутати сільради кажуть, що це не відповідає дійсності, - швидше навпаки, Луцьк якраз виконує умови, тоді як сільська рада «відсиджується».
Згідно умов договору про співпрацю, луцька мерія повинна: відкрити відділення ЦНАПу у Прилуцькому, запустити міську маршрутку до сіл сільської ради, надати можливість відвідувати школи та дитячі садочки міста, розпочати будівництво дитячого садка у Дачному, забезпечити ФАП обладнанням, ввести ще одну ставку медсестри, включити місцевий будинок культури до мережі міських закладів та провести капітальний ремонт вулиці Богуна у Прилуцькому.
«Практично усі ці проекти реалізовуються владою Луцька. Дорога на вулицях Наливайка – Богуна ремонтується, на що виділено Луцьком 2,5 мільйона гривень, частину будинку культури відремонтовано, бо саме там має бути ЦНАП, на минулому тижні завезене обладнання до ФАПу, діти ходять у садочки та школи міста…
Тобто умови виконуються. Зі свого боку Прилуцьке не виконує умов договору про співпрацю, адже ще не передало жодної земельної ділянки у комунальну власність територіальної громади міста.
Це при тому, що представники мерії приїжджали і оглядали землі Прилуцької сільської ради разом із нашим землевпорядником.
Їх зацікавила територія недобудованого м’ясокомбінату, під Сапогове їх завозили, але ця земля знаходиться за межами населеного пункту, і щоб її надати, потрібно, щоб сільська рада ввела їх у свої межі. Жодних кроків у співпраці не було зроблено», - розповів депутат Прилуцької сільської ради Петро Сущук.
За його словами, Валентин Арчибасов «висмоктує» з пальця причини, щоб виправдати накладення вето або ж керується винятково меркантильними інтересами - чекає 2020 року, коли закінчиться його термін перебування на посаді.
Заступник міського голови Луцька Костянтин Петрочук підтвердив, що мерія виконує умови договору про співпрацю, який, за його словами, був укладений як перший крок до об’єднання.
На разі, життєдіяльність Прилуцької громади зупинена, адже сесії відбуваються, однак, не приймаються рішення, оскільки депутати-опоненти сільського голови оголосили йому бойкот.
Висловити недовіру Валентину Арчибасову теж поки не вдається через брак голосів.