У Луцьку газовики проводили газ до закладу харчування по вулиці Драгоманова, 3 і викопали траншею довжиною 20 метрів та глибиною метр 20. Під час земляних робіт робітники знайшли артефакти. Артефакти, знайдені в ґрунті, розмістили обабіч дороги. Серед знайденого: кераміка, скло та предмети з металу.
Про це розповів Суспільному працівник АТ "Волиньгаз" Микола Павелко.
"Тут щебенем було, насипна земля. В насипній землі знайшли от це глечики чи що там побите. Я звідки знаю що це? Я ж не археолог", – зазначив робітник "Волиньгазу".
Проведення земляних робіт на території заповідника вимагає погодження з Міністерством культури України та дотриманням відповідної процедури під час їх виконання, – розповів археолог Віктор Баюк.
З його слів, будь-яке пошкодження чи руйнація культурного шару призводить до того, що частина історії залишиться невідомою. Каже: у такій ситуації наступним кроком має бути зупинення робіт, грамотна та послідовна оцінка ситуації, з’ясування глибини та ширини знахідок.
"Це є витоки нашого міста, це є стара історична частина, яка несе в собі залишки діяльності людей на території Луцька протягом тисячі років. І всі люди, мешканці, населення, які тут були, залишають культурний шар, те чим вони користувались", – додав Віктор Баюк.
Замовником земляних робіт є приватна особа, – розповів у телефонному коментарі начальник відділу капітального будівництва "Волиньгазу" Андрій Самарук. Говорить: погодження з Міністерством культури детально не вивчав.
"Ми задамося зараз цим питанням, більш детально зможемо завтра вивчити до кінця і під’їхати на об’єкт. Є робочий проєкт, який погоджений усіма організаціями і говорить про те, що ми маємо можливість виконувати роботи по даному об’єкту", – додав Андрій Самарук.
За недотримання правил благоустрою міста в його заповідній частині замовника робіт оштрафують. Зі слів начальника відділу Департаменту муніципальної варти Олександра Матрунчика, штраф для громадян становить від 340 до 850 гривень, на посадових осіб – від 850 гривень і вище.
"На індивідуальних осіб, які проводять даний вид робіт, складений адмінпротокол за статтею 152 кодексу адмінправопорушень та передано буде на розгляд комісії при виконкомі Луцької міської ради", – каже інспектор.
До кінця робочого дня траншею засипали. Археолог Віктор Баюк додав: від початку року це вже п’яте порушення виконання земляних робіт на території "Старого міста".