У ставку, що поблизу вулиці Застав’я у Луцьку, гине риба. Працівники екоінспекції в області спільно з іншими природоохоронними спеціалістами обстежили водойму, в якій зафіксували мор риби і відібрали проби води на аналіз.
Результати будуть за п'ять днів, розповів екологічний інспектор Анатолій Гламазда, передає Суспільне.
З його слів, це буває на водоймах, які мілкі, зарослі, замулені, коли не має проточної води та коли починається гниль: літо, кінець осені, коли відмирають рослини, тоді зменшується рівень кисню.
Лучанка Алла Лагнюк, яка живе поруч зі ставком, говорить: протягом останніх двох років у водоймі вдруге гине риба. Нині, каже, місцеві жителі відчувають неприємний запах.
"Загинула вся риба – від отакої мілюзги, то ось таких карпів. Торік в мене до 70 індокачок здохло, вийшли до води, попили і так від води вже не відійшли", – розповідає Алла Лагнюк.
За словами заступника керівника відділу екології Луцької міськради Олега Гелети, загинули плітки, окуні, краснопірки і щуки через недостатню кількість води, яка надходила у цей ставок.
Посадовець каже: представники відділу екології провели заміри вмісту кисню у воді та зафіксували, що при необхідній мінімальній кількості 4,0 мг на літр, по факту було 1,25 мг кисню. Риба загинула в результаті асфіксії, тобто задухи, каже Олег Галета.
Наразі вирішується питання про утилізацію 50 кілограмів риби, яка загинула у ставку, що поблизу вулиці Застав’я у Луцьку, каже еколог Олег Гелета.