У Всесвітній організації охорони здоров'я звернули увагу на те, що уряд України виділив 125 мільйонів гривень на неефективні ліки проти коронавірусу. У ВООЗ вважають, що кошти слід було витратити на закупівлю медичного кисню.
Очільник регіонального Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге надіслав листа Міністерству охорони здоров'я, де зазначив, що Україні варто переглянути свою практику призначення експериментальних ліків від COVID-19. Лист опублікувало видання LB.ua, пише 24 канал.
Йдеться про ліки тоцилізумаб та імуноглобулін. У ВООЗ повідомили, що ці ліки мають низьку доведену ефективність або повну її відсутність й не знижують ризики смертності від коронавірусу.
У ВООЗ наголосили, що практика лікування коронавірусної хвороби постійно змінюється, для цього проводяться численні рандомізовані контрольовані дослідження багатьох різних препаратів, а відтак рішення щодо застосування тих чи інших препаратів теж слід коригувати.
«ВООЗ хотіла б заохотити до дотримання доказових методів та пропонує переглянути наявну в Україні практику призначення експериментальних препаратів для лікування COVID-19», – йдеться у листі.
Також у ВООЗ додали, що такий великий бюджет краще спрямовувати на забезпечення кисневої терапії та необхідних матеріалів.
Читати також: Наступного року антибіотики в Україні будуть продаватись лише за е-рецептом, – МОЗ
Очільник МОЗ Максим Степанов відреагував на лист ВООЗ під час брифінгу 28 грудня. За його словами, протокол складали найкращі провідні фахівці нашої країни, які кожного дня рятують українців, хворих на COVID-19.
«Якщо використовуючи його, їм вдається рятувати життя українців, то ми будемо закуповувати і постачати в лікарні ці лікарські засоби для того, щоб вони і далі рятували», – заявив Степанов.
Крім того, він повідомив, що українські вчені провели своє дослідження, яке показало непогану ефективність препаратів.
За їх даними, препарат вчетверо – з 23,6% до 6,25% – скорочує смертність при критичному перебігу COVID-19, а також скорочує середній час перебігу захворювання з 9 до 5 днів.
Втім, його ефективність перевіряли лише на 66 пацієнтах.