У Жидичині організували фестиваль відродження гончарства

Уперше в селі Жидичин, що поблизу Луцька, відбувся дитячий фестиваль гончарства.

На День Незалежності України близько півсотні здорових діток і дітей, які мають тонкої організації душу, на гончарному колі своїми руками робили глиняні вироби.

Місце організатори Фестивалю гончарного мистецтва обрали символічне - на березі річки Стир у селі Жидичин Ківерцівського району. У давнину там біля води заготовляли глину місцеві гончарі, а зараз - розташоване еко помістя «Волинський край».

«Просто неба, біля води, саме на цьому історичному місці, тепер уже спеціальнооблаштованому відроджуємо старожитнє українське ремесло, мистецьку культуру наших пращурів, - розповідає керівник еко помістя «Волинський край» Віктор Дячук.

- Дерев'яна архітектура, замкова вежа та озеро нагадують тут усім про родзинки Волині - особливу архітектуру, притаманну нашому волинському краю, Луцький замок та мальовниче озеро Світязь. Наші давні українські традиції треба передавати з покоління в покоління. Саме дітям цікаво відкривати світ дивовижного народного ремесла з його глибинним таїнством і традиціями».

Самобутні майстрині Марія Гонта та Оксана Нитка разом із дітками з особливими потребами громадського об'єднання «Зірка надії» та їхніми батьками вчились виготовляти гончарні вироби. Кожен шматок сірої глини, покладений на гончарне коло, діти і гончарі торканням долонь уміло перетворювали в фігурки сонечка, звіряток та обереги з тризубцями. Потім розфарбовували глиняні подарунки.

Участь у фестивалі, зі слів спеціаліста з гуманітарних питань, представника Жидичинської сільської ради Тетяни Неділько, взяли діти з м. Луцька та с. Жидичин, які щотижня відвідують гурток гончарного мистецтва в Будинку культури.

«Ми повірили у наших волинських дітей, залучаємо малечу з навколишніх сіл - Жидичина, Липлян. Ми вирішили разом повертатися до наших давніх витоків і популяризувати гончарний промисел. Уже три місяці наш Центр реабілітації інвалідів дитинства та сиріт «Зірка надії» працює над відродженням гончарства.

До громадського об'єднання входить більше 100 дітей від 5 до 20 років. Це особливі діти, яких ми адаптовуємо до трудової діяльності щодня. Дитячий фестиваль гончарного мистецтва, який організували вперше, сподіваємось, стане чудовою традицією, - розповідає голова громадського об'єднання «Зірка надії» Олександр Жаловага. - Усі гончарні вироби, виготовлені дитячими руками, плануємо показати на благодійному аукціоні вже найближчими часом».

Юні гончарі та майстрині мають гончарне коло, спеціальну піч для виготовлення кераміки.

Дитячий фестиваль відродження гончарного мистецтва - свого роду арт-терапія на свіжому повітрі в мальовничому куточку біля Стиру і оздоровлює малечу, і вчить їх любити працю, розвиває творче мислення та відновлює давнє ремесло українського народу, його мистецьку культуру.

Учасників фестивалю частували справжнім козацьким кулішем. Діти встигли потанцювати і побавитись в улюблені ігри.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Луцька депутатка розповіла, якою має бути жінка в політиці
Наступна новина Учасники «Поліського літа з фольклором» пройшлися урочистою ходою вулицями Луцька. ВІДЕО
Схожі новини