Україна спільно з Білоруссю долатиме проблему масового всихання лісів. ФОТО

фото з допису в Facebook

Українські лісівники домовилися з білоруськими про співробітництво у подоланні проблеми масового всихання лісів.

Про це йшлося під час візиту делегації українських лісівників на чолі з заступником Голови Держлісагентства Володимиром Бондарем до Республіки Білорусь, – повідомляють у Державному агентстві лісових ресурсів України.

Лісівники відвідали Гомельський лісгосп, де обговорили питання співпраці з його директором Ігорем Дегтяріком.

Він розповів, що лісгосп займає площу 180 тис. га і складається з 12 лісництв та цеху переробки – з найновітнішим обладнанням. Також лісгосп має постійний лісорозсадник з потужним тепличним господарством та вирощуванням декоративного матеріалу.

У ньому за допомогою різних методів вирощується посадковий матеріалу (відкритий ґрунт, закрита коренева система). Є холодильна камера для зберігання посадкового матеріалу.

Окрім того, українська делегація відвідала Інститут Лісу (єдиний заклад такого типу), де провели зустріч з директором інституту Олександром Ковалевичем. Він розповів про проблему масового всихання хвойних лісів у Білорусі та шляхи її вирішення.

Проблеми такі ж, як і в Україні, однак завдяки різниці між законодавчою базою та підходами до вирішення питання, на цей момент проблема з всиханням у Білорусі є на контрольованому рівні.

Сторони домовилися про спільне співробітництво у питанні подолання проблеми масового всихання лісів.

Також українська делегація відвідала лабораторію генетики та біотехнологій, де білоруські колеги по проблемі всихання дійшли до вивчення її на генетичному рівні. На базі інституту працює лабораторія «іn-vitro» – це мікроклональне розмноження на рівні клітин. Рослинку вирощують з 1-3 клітин, тобто з маленької частинки листочка. В Україні такий метод вирощування на рівні навчання і дослідів.

Також білоруські колеги розповіли, що їхні лісогосподарські підприємства мають державне фінансування та державні програми, і мають можливість фінансування шляхом використання коштів Всесвітнього банку (кредитна лінія під низький відсоток).


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Вихідні на Волині будуть прохолодними
Наступна новина «За 4,5 тисячі буде працювати хіба погонич коня», - луцький перевізник
Схожі новини