Українці ще не готові купувати дизайнерський одяг, - львівська модельєрка Катерина Кароль

Колись Ральф Лорен сказав: «Мода – це не лейбли і не марки. Мода – це те, що заховане глибоко у душі».

Минулої п’ятниці, 24 листопада,  своє бачення моди демонстрували українські дизайнери на Lutsk Fashion Weekend. А якою є фешн-індустрія на думку львівського дизайнера Катерини Кароль, – читайте у її розповіді  для «Першого».

- Що для вас означає участь у луцькому Fashion Weekend?

- Це можливість по-новому побачити свою колекцію, бо на кожному подіумі вона виглядає по-іншому: нові моделі, мейк, зачіски – це свіжий критичний погляд зі сторони. А ще я люблю організаторів Fashion Weekend. Тут завжди привітна атмосфера. Я щоразу із задоволенням відвідую цей захід.

- Як вважаєте, чи варто організовувати цю подію у Луцьку, зважаючи на те, що наше місто невелике?

- Мені здається, що це навіть не коректне запитання, бо модники і модниці є в кожному місті. Їм теж хочеться гарно виглядати і розуміти, що вони знаходяться в центрі модних подій України.

Ми привозимо сюди прем’єри: свіжі колекції, свіжі погляди, нові тенденції, можливість поекспериментувати, побачити, що цікаво, що сучасне і що модне. По-своєму переосмислити кожного дизайнера, колекцію і вибрати для себе щось цікаве.

- У  чому фішка вашої нової колекції?

- Кожен дизайнер з часом розуміє, що він, окрім того, що кожного сезону показує нову колекцію,  робить крок не тільки у фешн-індустрії, а й у своєму щоденному житті. Моя колекція називається «Дактилограм», що перекладається  українською мовою як «відбиток».

Слід, який людина залишає у житті кожного, до кого торкається. До когось вона торкається тільки легесенько - раз , і впливу не було. А до когось втручається в життя, і все майбутнє тієї людини рухається відповідно того відбитку…

У показі ми використовуємо чорні рукавички: якщо ти хочеш слід залишати на людині або в її душі чи на долі – лишай.  Якщо не впевнений, що цього хочеш, – вдягай рукавички, іди тихенько і не втручайся.

- Яким чином нові модні тренди відобразились у вашій колекції?

- Колекція вийшла досить молодіжна, легкої колористики. Легке золото, біле золото, неонові кольори,  блакитний з переливом - це можливість  побачити себе в молодіжному простому образі. У нас тяжке сьогодення, тому хочеться легкості.

Усі колекції перенасичені. Усі хочуть показати своє ставлення до світу. І я так робила раніше. Але цього разу мені захотілося просто показати, що може бути свіжість навіть у тому хаосі та тяжкому ритмі життя, що навіть тут можна зловити щоденне щастя. Легке і класне.

Я свідомо підходжу до творення колекції, у мене завжди багато думок щодо цього. Мені хочеться всім піднімати настрій. Той слід, який я лишаю для всіх своїх клієнтів, для глядачів і всіх, хто хоче глянути, він має бути легким, позитивним, щирим, щоб показати, що щастя є в кожного, у будь-якій ситуації. 

- Який одяг буде модним у наступному сезоні?

- По-перше, всі минулі тренди, які були, - і рококо, і деконструктивізм, вони залишаються. Ми рухаємося в такий час, коли модно все. Пробуємо знайти свій цікавий образ, свій силует, цікаве бачення якихось речей, додати нахабні елементи, одягнути кросівки до вечірньої суконки та поєднати непоєднувані матеріали, наприклад, шерсть з шовком, або латексну шкіру з ніжними рюшами. Такі мікси будуть у цьому сезоні популярними.

- Звідки дизайнери знають, що саме буде популярним? Як вони це відчувають?

- Я собі придумую прозору кишеню, а потім бачу, що на показі Шанель через три тижні всі одягнені в прозорих капюшонах. Ми це відчуваємо. Є креативне бачення і мислення. Є трендові віяння, є трендові таблиці, де можна вибирати кольористику. Але ми сприймаємо все, що твориться навколо. І кожен з цього бере краплю для себе, щоб зробити щось своє, нове. Ми та сторона, яка долучається створення чогось цікавого.

Колекція – це витвір мистецтва. Це як виставка. Але це і бізнесова штука також. Я завжди оцінюю, чи ця річ буде цікава моєму клієнтові, чи буде вона мати попит. Ми хочемо зробити річ, яка буде продаватися.

- Де черпаєте натхнення для створення нових образів?

- Натхнення я черпаю щодня.  Дивлюся, наприклад, гляньте, які цікаві витяжки (показує на витяжки у РЦ «Промінь», - Авт.), вони  роблять цікаву геометрію. І все - воно вже поїхало, покрутилося. Я аналізую все і черпаю звідусіль.

Відбиток пальця – це просто поставлений відбиток, проаналізований і розроблена концепція. Так і з’явилася моя теперішня колекція.

- Раніше існував стереотип, що до України наймодніші світові тенденції доходять за кілька років. Це залишилося в минулому, чи така тенденція є і зараз?

- Ми живемо в епоху  інтернету. Якщо 2 тижні тому показали колекції модні дизайнери, то її побачать ті,  хто захоче. Ми трохи «приторможуємося» нашими фінансовими можливостями. Але сьогодні всі можуть одягатися так, як Європа і як весь світ. Це реально застаріле бачення і стереотип. Ми не відстаємо. І в нас багато класних художників та дизайнерів.

- Який український покупець одягу? Що він любить носити? І як взагалі працювати з українським покупцем?

- Дизайнером бути важко. Дизайнер - це художник, який пропонує своє бачення. Хочеться, щоб ті речі, які ми робимо, могли продаватися. Клієнт хоче високу якість і нижчу ціну. Це важке і болюче питання. Але, зрештою, українці ще не готові до придбання дизайнерських речей. Проте, ми готуємося, вичікуємо момент, щоб це все починало рухатися.

Загально описати смак цілої країни неможна. Бо різна вікова категорія любить різні види одягу. Я впевнена, що кожен дизайнер продає пальта, сукні, спідниці. Важче продають базові речі. Легше продають речі з родзинкою. Мені не вдається добре продавати штани. Їх беруть рідше, аніж спідниці чи суконки. Верх завжди краще продається, ніж низ.

- Скільки коштує хороший одяг та від чого залежить його ціна?

- Ціна залежить, по-перше, від часу, який потрачений на його виконання, від вкладених матеріальних  ресурсів, від того, скільки людей задіяно, скільки одягу випущено. Індивідуальне пошиття, звісно, коштує більше, ніж розроблена ростовка і відшита серія речей.

Ціна формується дуже просто. Якщо я пошила одну річ для одного клієнта, я більше це не повторюю, шукала тканину 4-5 днів, додала суперкласну обробку, яка, до речі, дуже важлива, то така річ, ясне діло, буде коштувати значно дорожче.  Дизайнери переживають і трепетно відносяться до внутрішньої сторони. Все має бути ідеально, перфектно. Тому індивідуальний пошив – у рази дорожчий.

- Який одяг любите носити ви?  Часто одягаєте те, що самі шиєте?

- Дуже рідко. Я люблю дуже прості речі, без наворотів. Я дуже люблю штани, джинси, може капрі, світшоти, спідниці-олівці.

Чому рідко – бо на себе завжди шкода часу і свого виробу, який може піти в інші руки, і це буде приємніше.

- Як реагуєте, коли на вулиці бачите людину  у своєму одязі?

- Мені більше подобається, коли дзвонять і кажуть: «Тільки що бачив дівчину в твоїй суконці». Це приємно і цікаво.

Текст: Іванна Костюк

Фото: Роман Домбровський


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 15 кращих смартфонів 2017 року. iPhone X не потрапив в трійку
Наступна новина У Луцьку затримали молодиків з наркотиками та кастетом. ФОТО
Схожі новини