Унітаз замість смітника: лучани щомісяця викидають у каналізацію майже 50 тонн непотребу

Люди масово використовують унітаз замість смітника, скидаючи туди все без розбору. Це призводить до засмічення каналізаційних мереж, закупорювань труб і до виникнення аварійних ситуацій

Про це йдеться на сайті  КП «Луцькводоканал».

Щоденно, разом з нечистотами, із житлових будинків і підприємств каналізаційними мережами міста рухаються тонни побутового сміття. Ганчірки, памперси, засоби особистої гігієни, зіпсовані овочі та фрукти, пакети, залишки їжі відправляють користувачі до унітазу.

Вони руйнують решітки, які повинні затримувати великогабаритні відходи. У каналізації можна знайти і досить несподівані речі – від мертвих тварин у каналізаційній мережі до колес у каналізаційних колодязях.

Через засмічення працівники КП «Луцькводоканалу» постійно здійснюють виїзди для прочистки каналізаційних мереж від закупорювань.

Найчастіше причиною закупорки труб стають побутові та біологічні відходи. Те сміття, яке не осідає в колекторах, у великій кількості надходить на очисні споруди міста, створюючи зайве навантаження на обладнання.

Категорично не можна викидати в раковину та в унітаз:

Будь-яке тверде сміття. Незалежно від походження, категорично забороняється змивати в унітаз тверді відходи, навіть якщо це дрібні крихти.

Вологі серветки. Вони зроблені не з паперу, а з пластику, який не розчиняється і закупорює труби, створюючи великі непрохідні скупчення.

Рис і макарони. Ці продукти розбухають і часто створюють закупорення труб.

Яєчна шкаралупа. Дрібні шматочки шкаралупи склеюються з іншими, утворюючи кластери великих розмірів, які стають більшими і в кінці неминуче призводять до закупорки.

Борошно. Призводить до закупорювання труб.

Ліки. Отруюють воду.

Волосся. Це головна і найпоширеніша причина засмічення труб у ванній.

Наліпки з консервів, паперові коробки, ємності для їжі. Вони зроблені з матеріалів, які розчиняються дуже довго.

Фарби, розчинники, клеї.

Засоби гігієни. Вони можуть розтягуватися і чіплятися до стінок труби, закриваючи просвіт.

Залишки цигарок. Фільтри – синтетичні, вони розбухають і, що ще гірше, не розкладаються. Містять різні шкідливі речовини, такі як смоли і нікотин, які легко потрапляють у воду і отруюють її.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Ягодині затримали авто на «бляхах» з липовими документами
Наступна новина Луцькі студенти вимагають знижку на проїзд в маршрутках. ВІДЕО
Схожі новини