В Україні готують нові пенсійні зміни

Тільки створюючи мотиваційні механізми участі в пенсійній програмі можна відновити дієздатну, збалансовану систему пенсійного забезпечення. Для цього Кабінет міністрів готує нові зміни пенсійної системи, які дозволять захистити українців з накопиченим страховим стажем. 

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства, – пише Сьогодні.

Рева підкреслив, що "зрівнялівка" в пенсійних виплатах, без врахування страхового стажу та сплачених внесків, повністю нівелювала потреби для молодого покоління офіційно працювати і брати участь в пенсійній програмі. Це, в свою чергу, руйнує пенсійну систему – призводить до неможливості навіть мізерних виплат пенсіонерам і позбавляє молодь права на майбутню пенсію.

 Як відомо, прийнята пенсійна реформа усуває несправедливість в нарахуванні за рахунок зміни формули розрахунку пенсій.

«Люди отримували однакові пенсії, маючи різний стаж і рівень заробітної плати. З 12 млн пенсіонерів 8,5 млн отримували пенсію на рівні прожиткового мінімуму – і людина зі стажем 35 років, і той, хто працював 15 років …

Який стимул молодій людині, яка бачить таку несправедливість на прикладі своїх батьків, йти офіційно працювати? Саме для вирішення цієї проблеми пенсійна реформа запровадила диференціацію умов і розміру пенсійного забезпечення», – заявив міністр в ефірі телеканалу ZIK.

За його словами, важливим питанням є забезпечення пенсій українців, які мають великий стаж роботи, але через економічну ситуацію впродовж усього життя отримували низькі зарплати.

«Це люди, які все життя тяжко працювали в колгоспах за "трудодні", ті хто працювали санітарками та фельдшерами, і інші, які працювали по 30 років і більше», – Андрій Рева.

Так, за словами голови Мінсоцполітики, сьогодні розглядаються механізми для збільшення рівня пенсійного забезпечення таких громадян.

«Неможливо всі проблеми вирішити однією дією – потрібно робити послідовні кроки. Прийнята пенсійна реформа є першим кроком уряду на цьому шляху.

Отримані внаслідок детінізації ресурси можна було просто розділити між усіма без вирішення питань, які призвели до проблем у пенсійній системі, але уряд пішов шляхом відновлення соціальної справедливості – пенсію мають право отримати ті, хто її заробив», – заявив Рева.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Facebook хоче «оживити» аватарки: соцмережа очікує незвичайне нововведення
Наступна новина У Володимирі за день двічі обікрали супермаркет «Наш край»
Схожі новини