Ігровий симулятор дозволить навчатися тактичної медицини в домашніх умовах. Додаток працює лише на території України і є безкоштовним
Про це йдеться у проєкті "Без Броні", передає "Еспресо.Захід".
Максим Дячишин - військовослужбовець, доєднався до Збройних Сил у 2023 році. Протягом року був інструктором поза штатом з тактичної медицини. Чоловік розповідає, що був добровольцем і оскільки мав проблеми із зором, його довго відмовляли від служби у війську.
"У мене була цікава з цим ситуація, лікар казала "ти точно цього хочеш?", ніби переконувала. А військком говорив, що мені треба зробити військовий квиток, бо у мене не було його, а було приписне. Тоді він каже "але в нас нема чистих військових квитків, тому ти йди ще день подумай", - сміється чоловік.
Перебуваючи на посаді цивільного інструктора, Максим бачив, що на інструкторів падає величезне навантаження і часто люди забувають те, що вони вивчили. Особливі навички з надання допомоги потребують хоча б теоретичного повторення.
"Методи пасивного навчання, типу переглянути відео, почитати книжку - людям банально не хочеться це робити. Для чого витрачати час на щось, що корисне, почитати-повчити, якщо можна погортати ТікТок чи Інстаграм. Коли на роту мобілізованих приїжджає 5-10 інструкторів, то цього не достатньо, щоб навчити. Крім того, накладається розпорядок дня, адже ніхто не скасовував обід чи шикування".
Оскільки військових інструкторів не вистачає, відповідальність за навчання з такмеду перекладається на волонтерів, волонтерські та громадські організації.
Також за час базової загальної військової підготовки Макс зрозумів, що людей слабо навчають. Так і з’явилась ідея зробити ігровий симулятор з тактичної медицини.
Усе робилося власним коштом, а проєкт має назву LifesaverSIM. За словами Максима, люди, які починають вперше користуватися застосунком, порівнюють його з грою Counter-Strike. У симуляторі ви є рятувальником, біля якого лежить ваш побратим. Вашим завданням є надати йому допомогу за алгоритмом MARCH.
Вам потрібно зробити маніпуляцію. До прикладу, зупинити кровотечу за допомоги турнікету. Вам треба відкрити аптечку, для цього є кнопка, далі обираєте засіб, який ви хочете взяти.
Акценти робили у тих місцях, де люди найчастіше роблять помилки під час навчання. Основне завдання додатка - теорію, яку люди вивчали пасивно, вивчити практично.
"Під час закритого тестування понад 3 тисячі людей погодилось взяти участь і скористатися застосунком. В основному це були фахівці з такмеду, інструктори й військові, бойові медики та військові лікарі", - зазначає Дячишин.
Відгуки були дуже позитивні, згодом розробники виправили усі недоліки.
На сьогодні у проєкту понад 75 тисяч користувачів виключно в Україні. Усі вони дізналися про застосунок за методом “сарафанного радіо”. До слова, LifesaverSIM працює лише в Україні і він є абсолютно безкоштовним. Розблокувати увесь контент можна за допомогою "Дії".
Додаток не збирає жодних особистих даних, а авторизація через "Дію" є лише для того, аби підтвердити що ви - громадянин України.