Дослідження показало, що постійне прагнення уникати негативних емоцій може спровокувати психологічний стрес. Як вважають дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі, якщо людина весь час чинить опір своїм самим темним емоціям, то це викликає стрес і погіршує психічне здоров'я, повідомляє «Сьогодні».
Іншими словами, переживання негативних почуттів можуть допомогти людині зміцнити психіку. Дослідники перевірили зв'язок між емоційним сприйняттям і психологічним здоров'ям у понад 1 300 осіб. Виявилося, що люди, які постійно чинять опір своїм темним емоціям або судять себе занадто суворо, в результаті відчувають значно сильніший стрес.
На противагу цьому ті люди, які все ж таки дозволяли собі не дуже приємні думки, розчарування і тому подібні негативні емоції, згодом відчували менше розладів настрою. Вчені підкреслюють, що здатність переживати наші власні негативні емоційні – реакція дуже важлива для психічного самопочуття. І ті, хто приймає ці емоції без осуду або спроб змінити себе, краще справляються зі стресом.
Вчені провели кілька експериментів з різними групами добровольців, як в лабораторіях, так і в інтернеті. В ході першого понад 1 000 осіб відповідали, наскільки вони згодні з такими твердженнями, як «Я весь час кажу собі, що не повинен відчувати ті почуття, які відчуваю». З'ясувалося, що ті люди, для кого подібні твердження є правилом, пізніше мають найбільший рівень стресу.
В ході ще одного дослідження більше 200 осіб вели щоденники, в яких розповідали про свої найскладніших переживаннях протягом двотижневого періоду. Через шість місяців рівень їхнього психологічного здоров'я оцінили експерти. Виявилося, що автори щоденників, які зазвичай уникали виразу негативних емоцій, згодом частіше страждали від розладів настрою.