Ссавці з високим інтелектом і складним соціальним життям здатні спільно вбити хижакаі.
Вся справа в розвитку нервової системи і механізми поведінки схожих на перший погляд, але дуже різних тварин, передає «Вокруг света».
Акули – це хрящові риби, стародавні примітивні мешканці океанів, які керуються у своїй поведінці інстинктами. А дельфіни – водні ссавці, ведуть складне соціальне життя, спільно полюють і захищаються від хижаків.
Коли ці два види зустрічаються, то акула, виконуючи роль санітарів моря, відразу ж виділяє з зграї дельфінів найслабшу ланку — старого, хворого чи пораненого дельфіна. Намотуючи навколо обраної жертви кола по спіралі, хижак вичікує час для зручного нападу. Але дельфіни, з їх високорозвиненим інтелектом, швидкою реакцією і здатністю до комунікації, у більшості випадків вчасно помічають акулу і дають їй колективну відсіч: оточують хижака і починають бити акулу в зяброві щілини, пошкоджуючи їх. Позбавлена можливості отримувати кисень із води, акула часто приречена на смерть.
Акули, які вижили після зустрічі з дельфінами або стали свідками розправи над родичем, на несвідомому рівні надалі воліють триматися подалі від груп дельфінів — так з'являється уникнення, яке ми сприймаємо як страх акул перед дельфінами.