В Україні від 1 травня змінився порядок надання житлових субсидій, за яким їх отримають ті, хто цього справді потребує.
Про це стало відомо на брифінгу «Зміни в порядку надання житлової субсидії» у понеділок, 7 травня.
«Управління соціального захисту населення спільно з департаментами з 14:00 проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу в області. Ми розпочинаємо «кущові» семінари-наради для представників об’єднаних територіальних громад», – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод.
За новою програмою житлових субсидій вони не призначаються громадянам, у яких:
- загальна площа житлового приміщення перевищує 120 квадратних метрів для квартири і 200 квадратних метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, а також багатодітних);
- наявні транспортні засоби, з дати випуску яких минуло менше 5 років;
- несплата працездатним особам єдиного соціального внеску;
- здійснення покупки на суму більше 50 тисяч гривень (у тому числі набуття права власності);
- наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.
Громадяни, яким потрібно звернутися, аби подати нову заяву та декларацію:
- орендарям житла;
- внутрішньо переміщеним особам;
- сім’ям непрацюючих непрацездатних осіб, яким субсидію в попередньому періоді призначили на збільшену площу;
- сім’я, яким субсидію призначили не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
- сім’ям, де непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
- сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї;
- сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги;
- особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.
«Хочу звернутися до мешканців Волинської області, якщо ви входите в цей перелік, то, не чекаючи особистого запрошення від управлінь соціального захисту населення, у можливий для вас час зверніться для того, щоб відновити право на призначення житлових субсидій», – додала Оксана Гобод.
Зі слів начальника управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Людмили Сірбіненко, основною і дуже важливою зміною буде порядок обрахування, коли до доходів зареєстрованих осіб у житловому приміщенні включатимуться доходи тих членів сім’ї, які не зареєстровані, але є її членами.
«Якщо є сім’я, то включаються доходи всіх, не залежно від того, де вони зареєстровані. Це стосується і дітей, які в період з 14 по 17 років не зареєстровані, але вони працюють та отримують якісь доходи», – розповіла Сірбіненко.
Вона додала, що також є зміни для підприємців, які сплачують єдиний соціальний внесок.
«Для підприємців першої групи в дохід включатиметься мінімальна заробітня плата, для підприємців другої групи – дві мінімальних заробітні плати, для третьої групи – три», – розповіла Людмила Сірбіненко.
До слова, право на житлову субсидію втрачають ті, в кого немає доходів, або ті, хто протягом півроку за два квартали перебували понад 60 днів за кордоном.
До речі, Уряд проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів. Як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.