У схемі прототипу вчених з Вашингтонського університету не передбачено місця для батарей, цей пристрій не витрачає енергію зовсім.
Якщо спростити смартфон до рівня простого комунікатора, виключивши роботу з ресурсоємними додатками, то найбільш витратним завданням стане перетворення аналогового сигналу в цифровий. Тобто, радіохвиль в літери, картинки і звуки в гучномовцях, щоб користувач міг підтримувати діалог. Але, якщо зовсім відмовитися від цього процесу?
Про це повідомляє Тechcult.
У схемі прототипу вчених з Вашингтонського університету не передбачено місця для батарей, цей пристрій не витрачає енергію зовсім. Він сконструйовий за принципом простої радіостанції, де радіосигнал з антени безпосередньо перетворюється в акустичні коливання, звук в навушнику користувача. І навпаки, мова людини перетворюється в радіосигнал і йде абоненту, тому робота можлива тільки циклами «прийом-передача».
Родзинка в тому, що цей прототип не витрачає на генерацію вихідного сигналу свою енергію, а користується потужністю відбитого проміня від базової станції зв’язку. Для роботи внутрішніх схем все ще потрібно 3,5 мікровата, які можна отримати з радіохвиль в радіусі 9 м або добути через сонячну панель. Фотоелемент розміром з рисове зернятко збирає світло від джерел в радіусі 15 м.
Читати далі