"Нам не треба нікуди ходити просити грошей. В області все: ліс, мідь, бурштин, торф, озера. можна розвивати зелений туризм", - нагадав голова обласної ради Ігор Палиця в ході сьогоднішньої зустрічі з зустрівся з лідерами ОТГ, які перемогли на виборах 29 жовтня.
Зокрема, він поділився інформацією про переспективи видобування міді в Ратнівському районі. Наразі там тривають геологорозвідувальні роботи на родовищі, на розробку якого КП "Волиньприродресурс" отримало ліцензію в лютому цього року.
"Вже пробурено дві свердловини. Зараз працюють над третьою. Корисна коалина залагає глибиною до 500м, з них 60 метрів продуктвого горизонту. Саморідної міді в породі більше 1%. До кінця цього року ми віддамо всі керни в канадську чи польську лабораторію, які їх серфікують. Потому будемо захищати запаси в державні комісії", - розповів Ігор Палиця. Він наголосив, що інвестори з Китаю, Польщі та Канади задекларували про свою готовність заключати угоди з КП "Волиньприродресурс" та вкладати кошти у видобування міді. Від таких інвестицій в області побільшає робочих місць та доходів до бюджетів.
Голова обласної ради зауважив, що мільйонні доходи в бюджет область могла би мати від видобування торфу та бурштину, на які також має ліцензії "КП "Волиньприродресурс", але процес не рухається через блокування ОДА.
Допоки комунальне підприємство відстоює своє право на діяльність в судах. Зокрема, Волинський окружний адміністративний суд визнав протиправним рішення голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика , яким відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування для видобутку торфу.
Йдеться про ділянки "Велике Багно" та "Коза-Березина", на які КП "Волиньприродресурс" отримало від Державної служби геології та надр України спеціальні дозволи на користування надрами на родовища торфу.
Суд зобов’язав Волинську обласну державну адміністрацію, в особі голови ОДА надати дозвіл КП «Волиньприродресурс» на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування для видобутку торфу відповідно до клопотань комунального підприємства.
За посередництвом Феміди "земельну дискусію" з ОДА веде не лише комунальний "Волиньприродресурс", а й державне підприємство "Волиньторф".