Волині виділили 183 мільйони на розвиток інфраструктури ОТГ

Уряд України затвердив порядок розподілу субвенцій на формування інфраструктури ОТГ в 2018 році.

Цьогоріч 1,9 мільярда  субвенції, пропорційно до площі території та кількості сільського населення ОТГ з рівною вагою обох цих показників, розподілили  між  665 ОТГ створеними у 2015-17 роках. На Волині 40 об’єднаних територіальних громад цьогоріч на розвиток інфраструктури отримають 183 мільйони 124 з половиною тисячі гривень.

Найбільше перепаде громаді-району – Любешівській селищній ОТГ – 12 мільйонів 603 тисячі, найменше – Смолигівській сільській – трішки більше 913 тисяч.

Загалом, найбільший обсяг субвенції отримають ОТГ Ковельщини – 14 мільйонів 105 тисяч та  Любомльщини – майже 13 мільйонів.

Тим часом, Камінь-Каширському та Горохівському районам, де за три роки не створили жодної ОТГ, не виділили й копійки.

Цікаво, що за 2016-2018 роки найбільшу дотацію отримали шість ОТГ Ковельського – 39 мільйон 184 тисячі гривень та чотири ОТГ Володимир-Волинського районів – 34 мільйони 407 тисяч.

Як розповів Валентин Малиновський, консультант з юридичних питань Офісу реформ при Волинському РВ Асоціації міст України, рішенням Уряду також удосконалили Порядок та умови надання субвенції.

– Після набрання постановою чинності громади матимуть два місяці, щоб подати до Мінрегіону проектні заявки на всю суму субвенції. Тобто, на реалізацію проектів  у ОТГ буде півроку і вони зможуть будівельні та ремонтні роботи за гроші субвенції провести влітку і восени, а не в грудні, як було раніше. Новий порядок дозволить уникнути ситуацій, коли ОТГ спочатку зволікали з поданням проектів, а потім не мали часу на їх реалізацію, тож невикористані гроші повертали до держбюджету, – каже консультант проекту ПУЛЬС.

Він також наголосив, що гроші субвенції цьогоріч можуть спрямовуватися і на капітальний ремонт об’єктів комунальної інфраструктури, а також на капітальний, а не поточний, ремонт вулиць і доріг, які є складовими автодоріг державного значення.

Нагадаємо, що обидва документи раніше були погоджені Асоціацією міст України, яка надавала свої зауваження та пропозиції, і які врахували в остаточному варіанті. 

Фото ілюстративне

Джерело: dniprograd.org


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Через «Ягодин» іноземець намагався перевезти старовинні книги, ікони та тарілки. ФОТО
Наступна новина ПриватБанк випише цифрову автоцивілку
Схожі новини