Волинська ОДА ігнорує політику Президента

Представництво в Україні польської фірми «ЛАВ & ІНВЕСТМЕНТ СП. З О.О.», яке зареєстроване у відповідності до законодавства України та має статус Постійного Представництва, занепокоєне окремими діями керівництва Волинської обласної державної адміністрації.

Ще влітку цього року, маючи намір здійснити державну реєстрацію договору про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора з КП «Волиньприроресурс», Представництво звернулося з відповідною заявою до Управління розвитку, інвестицій, європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації.

Адже державна реєстрація договорів є підставою для здійснення іноземної інвестиції за такими договорами відповідно до статей 23 та 24 Закону України «Про режим іноземного інвестування».

Державна реєстрація такого договору давала би можливість комунальному підприємству «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради отримати багатомільйонну інвестицію від польської фірми. 

«Частина 2 статті 18 Закону України «Про інвестиційну діяльність» передбачає, що державні органи та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність суб'єктів інвестиційної діяльності, крім випадків, коли таке втручання допускається чинним законодавством і здійснюється в межах компетенції цих органів та посадових осіб.

Ніхто не має права обмежувати права інвесторів у виборі об'єктів інвестування, за винятком випадків, передбачених цим Законом.

Натомість, керівником управління розвитку, інвестицій, європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації Юрієм Кресаком, з надуманих причин здійснюється свідоме протиправне перешкоджання інвестиційній діяльності польської фірми «ЛАВ & ІНВЕСТМЕНТ СП. З О.О.», що виражається необгрунтованою відмовою у здійсненні державної реєстрації договору, незважаючи на посилання, що, начебто, умови поданого на реєстрацію договору не відповідають чинному законодавству», – коментує ситуацію заступник директора КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк.

Як ми вже повідомляли, Представництво польської фірми звернулося з відповідним позовом до Волинського окружного адміністративного суду. «Волиньприродсурс» виступав третьою стороною в цьому процесі.

Суд визнав відмову управління розвитку, інвестицій, європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації у здійснені державної реєстрації договору  на здійснення інвестиційної  діяльності протиправною.  

Рішенням суду управління зобов’язано здійснити державну реєстрацію цього договору    згідно із чинним законодавством України.

Чиновники ОДА з рішенням Феміди не погоджуються, оскільки на вказане судове рішення подана апеляційна скарга.

Крім того, 12 жовтня на офіційному веб-сайті Волинської обласної державної адміністрації було опубліковано матеріал «Облдержадміністрація продовжує в суді заперечувати проти виведення "бурштинових" коштів за кордон». 

«Я вважаю, що поява цієї статті – ніщо інше, як намагання заздалегідь вплинути на майбутнє рішення суду апеляційної інстанції. У публікації чимало свідомо викривленої інформації.  

Зокрема, йдеться про те, що польське підприємство начебто замість наміру інвестувати чималі кошти у «Волиньприродресурс», насправді прагне виведення "левової частки" коштів від спільної діяльності за межі України. 

Чому державні чиновники не задумуються над тим, що своїм опусом  паплюжить ділову репутацію Представництва в Україні польської фірми «ЛАВ & ІНВЕСТМЕНТ СП. З О.О.?», – дивується Анатолій Капустюк. 

Не забарилася й реакція Представництва в Україні польської фірми «ЛАВ & ІНВЕСТМЕНТ СП. З О.О.».

«Інформую Вас, що з метою захисту інтересів польської фірми в Україні, відповідні звернення-обурення Представництвом надіслані до Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні пана Яна Пєкло та до Міністра закордонних справ України пана Павла Клімкіна, а в разі створення Волинською обласною державною адміністрацією подальших перешкод інвестиційній діяльності іноземної компанії в Україні, вказане питання набуде розголосу на міждержавному рівні», – пише в листі до голови обласної ради Ігоря Палиці директор Представництва «ЛАВ & ІНВЕСТМЕНТ СП. З О.О.»  Володимир Гришко.

Але проблема навіть не в цьому, а в ризику для КП «Волиньприродресурс» втратити потенційного інвестора.

 Його представники пояснили: якщо «Волиньприродресурс» не укладатиме аналогічних договорів, то в обласному бюджеті доведеться шукати немалі кошти на придбання основних засобів для експлуатації надр та брати на себе чимало інших фінансових зобов'язань.

Як відомо, йдеться про мільйонні інвестиції, ресурсу для  яких в обласному бюджеті немає. В той же час, маємо чимало "дірок" в соціальній інфраструктурі області і обмежений ресурс для фінансування більшості регіональних програм.

Голова обласної ради Ігор Палиця неодноразово наголошував на тому, що саме успішна робота КП «Волиньприродресурс» сьогодні – це гарантія надійного, стабільного і багатого джерела наповнення обласного бюджету.

Державно-приватне партнерство для роботи підприємств на кшталт «Волиньприродресурсу»  – нормальна практика для цивілізованих країн світу. До інвесторів там ставляться з повагою. У нас же державна влада, вкотре маніпулюючи фактами, свідомо приписує  потенційному інвестору, а саме Представництву польської фірми, невластиві функції.

Зокрема, в офіційному прес-релізі ОДА підприємство взагалі називають не інвестором, а  в майбутньому видобувачем бурштину, який до того ж, під час своєї діяльності завдасть непоправної шкоди волинським лісам та екології краю.

«Всі ці маніпуляції продиктовані небажанням керівництва Волинської обласної державної адміністрації за будь-яких умов не дозволити в межах області розпочати легальне видобування бурштину.  І наголошую, ми ведемо мову про супротив у залученні  мільйонних іноземних інвестицій», – прокоментував ситуацію радник голови обласної ради Веніамін Туз.

- Таким чином, дії керівництва Волинської обласної державної адміністрації відверто суперечать задекларованій позиції Президента та Уряду України створювати максимально сприятливі умови розвитку бізнес-клімату в державі, забезпечувати захист прав інвесторів, сприяти ефективній взаємодії з державними органами та збільшенню обсягів залучення іноземних інвестицій в економіку держави і до того ж неабияк псують інвестиційний імідж України та власне порушують законні права польської компанії на подальше здійснення в Україні інвестиційної діяльності».

Резонне питання: чи споглядатимемо на землях, де працюватиме КП «Волиньприродресурс» такі ж "місячні" пейзажі, як ті що залишають після себе рівненські чи житомирські копачі?

«Такі  страхіття залишають після себе ті, хто видобуває каміння з допомогою помпи, – пояснюють фахівці «Волиньприродресурсу». – Комунальне підприємство цієї техніки не застосовуватиме. Тим більше вона заборонена українським законодавством».

Підприємство видобуватиме сонячне каміння кар'єрним методом.

«Але ми не ведемо мову про величезну яму, через яку в навколишніх селах зникне вода», –застерігає фантазію інформаційних кілерів «Волиньприродресурсу» Ігор Палиця.

– Розроблятиметься земля по одному гектару. Спочатку знімається родючий шар грунту та складується. Потому забираємо пісок – і складуємо по іншу сторону кар'єра. Тільки після того можна приступати до шару глини, в якій є бурштин. Її збиратимуть на вантажівки і завозитимуть для переробки на завод, що будується у с. Прилісне на Маневиччині.

Саме там, а не на місці відбуватиметься промивання землі технічною водою. Комісія, визначена громадою села, контролюватиме, скільки машин і з яким вантажем виїхало з розробки. Вміст бурштину в грунті будемо знати, провівши попередню геологорозвідку. Бурштин видобуватиметься тільки там, де є промислові поклади. В іншому випадку гірничі розробки недоцільні».

В комунальному підприємстві пояснюють, що на територіях заказників та заповідників видобування корисних копалин не проводиться. Те ж саме стосується населених пунктів. 

Після видобування бурштину – обов'язкова рекультивація. Тобто на місці кар'єра засипається шар глини, по ньому – пісок, а потому – родючий шар грунту. Є ще ідея збагачувати ці поліські грунти сапропелем. 

Після такої рекультивації на землю й надалі можна використовувати для потреб сільського господарства, або ж засадити лісом. Рекультиваційні роботи проводитимуться  під пильним контролем відповідних служб та представників місцевих громад. 

Але поки  КП «Волиньприродресурс» змушене відстоювати свої права на діяльність у судах. Наразі юристи Представництва польської фірми та комунального підприємства готуються до чергового процесу – розгляду апеляційної скарги ОДА, але, враховуючи те, що Закон на нашому боці, впенені в тому, що Львівський адміністративний апеляційний суд у питанні з відмовою у здійсненні державної реєстрації договору залишить в силі постанову суду першої інстанції.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 20 речей, які варто зробити в 30 років, щоб у 50 було добре
Наступна новина На мосту у Луцьку - чергова ДТП
Схожі новини