Супровід ветеранів, центри життєстійкості та особливості роботи ВЛК. Ці теми стали предметом обговорення під час оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького.
Про це написали на сторінці Волинської облради.
Директорка департаменту соціальної та ветеранської політики ОВА Оксана Гобод акцентувала увагу присутніх на потребі запровадження у кожній територіальній громаді посад фахівця із супроводу ветеранів, задля надання їм усього спектру соціальних послуг, сприяння у реінтеграції та працевлаштуванні.
На сьогодні 47 громад уже ввели штатні одиниці фахівців із супроводу. Планують, але поки не ввели Боратинська, Дубівська, Велимченська, Олицька та Ківерцівська міська ТГ. Між тим, Доросинівська та Сошичненська громади, взагалі не прийняли рішень про введення таких посад. Оплата праці таких фахівців буде здійснюватись за рахунок субвенції з держбюджету і становитиме 25-29 тис грн, – наголосила Оксана Гобод.
Голів громад зобов’язали вирішити питання щодо введення посад фахівців із супроводу не пізніше місячного терміну.
Радниця голови ОВА на громадських засадах з питань ментального здоров’я Наталія Коструба говорила про потребу створення і центрів формування життєстійкості у кожній територіальній громаді.
Йдеться про надання якісних психо-соціальних послуг і неформальної підтримки ветеранів, родин загиблих і загалом для усіх вразливих категорій населення, – наголосила Наталія Коструба.
За її словами, такі центри наразі працюють лише у 6 громадах: Луцькій, Володимирській, Нововолинській, Зимнівській, Устилузькій та Вишнівській. Ще у понад 20 громадах планують відкриття центрів життєстійкості, а у 15-ти таких планів в найближчій перспективі поки нема.
Окремо було проаналізовано особливості роботи військово-лікарських комісій та маршрут військовослужбовця в системі оцінювання повсякденного функціонування особи. Начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух поінформував, що в області роботу позаштатних постійно діючих госпітальних військово-лікарських комісій організовано на базі 25-ти комунальних медичних закладів, у яких військовослужбовці проходять лікування.
Коли стан військового стабілізовано, за наявності відповідних медичних показів його направляють на проходження ВЛК. Основна мета цього етапу – оцінка стану здоров’я військовослужбовця, визначення впливу отриманих травм або захворювань на його здатність виконувати службові обов’язки та ухвалення рішення щодо подальших дій, – зауважив він.
За словами Юрія Легкодуха, на основі цього аналізу ухвалюється рішення про направлення на оцінювання повсякденного функціонування, якщо травма або захворювання суттєво обмежують функціонування військовослужбовця. У таких випадках голова ВЛК, як і лікуючий лікар, має право сформувати електронне направлення до закладу з експертними командами. У разі важких травм або хронічного захворювання, що впливає на працездатність, комісія може рекомендувати оформлення статусу інвалідності.
Лікар разом із військовослужбовцем можуть разом обрати медичний заклад. Вибір залежить від місця перебування військовослужбовця, а також обраної форми оцінювання: очної, заочної, дистанційної чи виїзної, – пояснив Юрій Легкодух.
Він також наголосив, що оцінювання повсякденного функціонування має бути проведене у строк до 30 днів із моменту подання електронного направлення головою ВЛК.