Як отримати УБД та що змінилося в порядку надання статусу

Незабаром отримати статус учасника бойових дій можна буде автоматично. Відповідний закон підписано Президентом України. Документ набирає чинності на наступний день після його опублікування. А далі Кабміну дається місяць, аби привести всі відповідні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Про це інформує Міноборони. 

АВТОМАТИЧНЕ ОТРИМАННЯ СТАТУСУ УБД

Президент підписав закон, який передбачає спрощений алгоритм надання статусу учасника бойових дій (УБД):

Військові частини зобов'язані протягом п’яти днів від початку виконання бойового наказу внести дані до спеціального реєстру або надати їх відповідному органу. Після отримання цієї інформації орган має внести відомості до реєстру протягом 5 днів.

Якщо інформація відповідає встановленим вимогам, статус УБД надається автоматично через систему Реєстру. У разі невідповідності даних, подальший розгляд проводиться комісіями з питань надання статусу УБД. 

Для підтвердження статусу військовослужбовець може отримати витяг з Реєстру з унікальним електронним ідентифікатором, що дозволить надалі отримати посвідчення УБД. Деталі щодо роботи нової системи очікуються.

ЧИННА ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ СТАТУСУ УБД

Поки автоматична процедура не запроваджена, доступні інші варіанти отримання статусу УБД. Основним документом для цього є довідка про безпосередню участь у заходах з оборони України та захисту населення від російської агресії (додаток № 6). Ось поточні варіанти:

1. Через військову частину

Командир частини повинен протягом 30 днів після виконання бойових завдань подати необхідні документи до спеціальної комісії. Військовослужбовець надає фото та копії документів через свого командира або штаб. Якщо документи відповідають вимогам, посвідчення УБД видається в частині під підпис.

Іноді документи не приймаються через невідповідність вимогам фотографій, або копій документів. У прифронтових містах зазвичай є можливість зробити їх у фотосалонах або копіювальних центрах, тому варто нею скористатися за першої нагоди.

2. Самостійне подання документів

Це можна зробити поштою або онлайн. Поштове подання передбачає підготовку документів та відправку їх на пошту комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Потрібні документи:

Заява (бланки заяв можна взяти звідси);

Дві фотокартки 3×4 см. (на матовому папері, зображення обличчя має займати 65-70% фотокартки);

Згода на обробку персональних даних;

Оригінали документів, що підтверджують факт виконання завдань.

При подачі онлайн, заяву можна подати через портал Дія з використанням електронного підпису "Дія.Підпис". Документи потрібні ті ж самі, що й для поштового варіанту. Їх слід подати на адресу електронної пошти: zvernmou@post.mil.gov.ua.

3. Після звільнення зі служби

Якщо військовослужбовець звільнився, він також може отримати статус УБД, подавши заяву особисто або через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) в якому перебуває на обліку. Документи потрібні ті ж самі, що й в інших випадках. В такому випадку, ТЦК та СП самостійно передає дані до відповідної комісії для розгляду.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Солдати із КНДР не зможуть вплинути на реальний перебіг бойових дій
Наступна новина Між ЗСУ та солдатами КНДР вже були боєзіткнення, – Умєров