Вже добігає кінця 11-й фестиваль національного духу «Бандерштат». Після довгих розмов про перенесення фестивалю до Києва, він все ж змінив локацію, але Волині не зрадив. «Бандерштат-2017» відгримів у селі Рованці, на другому березі Стиру. Для гостей підготували чимало новинок, зокрема на фесті вперше одночасно працювали три сцени, задля зручності до фестивалю у селі спеціально проклали дорогу, а через річку – місток.
Про те, яка мета фестивалю, чи доцільного його організовувати, навіщо змінюють локації та чи справді він безалкогольний?
ІГОР ГУЗЬ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ, ГОЛОВА ОРГКОМІТЕТУ «БАНДЕРШТАТУ»:
«Мені доводилося 11 років бути головою оргкомітету фестивалю. Задумували ми його який як фестиваль, який зможе впливати на молодь, зокрема ідеологічно в контексті патріотизму. Але не стандартно, а за допомогою музики, культури, зустрічей з цікавими людьми, тобто формування нового молодого українця. Ця систем спрацювала, адже десятки молодих людей пройшли через фестиваль не тільки через його так би мовити музичну частину, а через те ідеологічне наповнення, таким чином прошите тонкою ниткою скрізь фестиваль.
Він мав різні етапи: спочатку це був дуже вузький фестиваль, а потім ми дедалі більше розширяли свою географію в контексті відвідувачів, підходи, насичення самого фестивалю. Змінювали й місця. Усього було чотири локації: спершу Рокині, потім Гаразджа, довгий час ми були в парку ім. Лесі Українки, вперше ми ухвалили рішення, що ми будемо через Стир, на території Боратинської сільської ради, адже тут будемо мати значно більше місця. Звісно, це нова локація, і є менше інфраструктурних можливостей, ніж на попередній, але значно більше місця.
З роками змінилася й аудиторія «Бандерштату». Адже спершу «бандерштатівці» були молодого віку. У нас була музика білш важча, але в останні роки на фестиваль почали приходити дуже багато людей середнього віку, старшого віку, люди приходять із сім'ями, з дітьми, відповідно, ми значно розширили вік учасників, і це дуже приємно, що фестиваль став частково сімейним.
Ми щоразу говоримо, що фестиваль безалкогольний. У нас не продається алкоголь, є охорона, яка стежить за цими моментами. Тому на 99 % це дійсно є так. Але, знаєте, якщо людина десь ховає цю пляшку пива і проносить на територію, то при такій кількості людей не встежиш. Але у нас це були одиничні випадки, порівняно з іншими фестивалями, тому ми цю позицію будемо тримати й надалі».
Читати далі