Чому жодна з навколишніх сільських рад не хоче об’єднання в територіальній громаді зі славним містечком БерестечкомМісто, де історичних пам’яток на квадратний кілометр більше, ніж в інших населених пунктах Волині, можна обійти за годину. Пише День.
Жодна сільська рада із шести не відповіла на листи з Берестечківської міської ради щодо ймовірного об’єднання в територіальній громаді. «Могли б приєднати Пляшеву, бо проситься, але це — село сусідньої Рівненської області, а об’єднання населених пунктів різних областей наразі не передбачено законодавством. По-живому різали тоді, коли Пляшеву з Берестечком розвели по різних областях. А Берестечківський район колись був аж до Дубна», — каже міський голова Валентина Залевська.
Здаючи земельку в оренду заїжджим аграріям та бізнесменам, збагачуючи власні бюджети, приберестечківські села повною мірою користуються інфраструктурою міста.
«У нашому дитсадку є 26 дітей з одних лише Пісок, яких ми приймаємо на умовах співпраці територіальних громад. Приміщенню дитсадка — 104 роки, а воно геть аж тріщить, зокрема від кількості охочих утримувати тут дітей. Є 72 дитини і ще 30 заяв від батьків. Добудовуємо ще одну групу. У школі — 350 дітей з усієї округи. У нас є ринок, пошта, відділення банків, пожежна частина, будинок школяра, школа естетичного виховання — колишня музична, є приміщення для поліцейського відділку, лікарня, ПТУ... Тобто є інфраструктура, необхідна для діяльності ОТГ. Є психоневрологічний інтернат, консервний завод, ковбасня, підприємство, яке виготовляє макарони і постачає по всій Україні, — це робочі місця, там працюють жителі не лише Берестечка, а й навколишніх сіл», — у Валентини Залевської багато аргументів на користь центру ОТГ саме в Берестечку.
Читати далі