«З тонкими вустами Анджеліну Джолі не зробиш», або Що треба знати про пластику губ

Фото ілюстративне. Джерело: ДПА.cv.ua

Гарні пухкі губи – мрія кожної жінки. Однак не всі жінки мають такі губи від природи, тож звертаються за допомогою до лікарів.

Є два способи, за допомогою яких губи можна зробити об’ємнішими, – пластична хірургія та контурна пластика. 

У другому випадку корекція відбувається швидко, без загального наркозу, а період реабілітації коротший, ніж при хірургічних втручаннях.

У контурній пластиці потрібного ефекту досягають підшкірними ін’єкціями. Для цього використовуються різні наповнювачі.

У Луцьку корекцією губ займається лікар-хірург естетичної медицини Ольга Петрук.

Вона розповіла «Першому», який наповнювач найкраще використовувати для контурної пластики губ, коли і кому його можна вводити, як відбувається процедура, скільки вона коштує та скільки часу зберігається ефект.

Коли потрібна контурна пластика губ?

Вікових обмежень для процедури нема, є тільки покази.

Є два види корекції:

  • для гармонізації та б’ютифікації
  • для корекції вікових змін.

У першому випадку корекцію проводять для збільшення губ або для того, щоб замаскувати вроджені вади, асиметрію тощо.

У другому випадку вдаються тоді, коли губи втрачають об’єм з віком. Це відбувається після 35 років. У цей час у жінок поступово зникає «ефект націлованих губ» – коли губи виглядають злегка припухлими.

«Коли в жінки губи генетично тонкі, з неї Анджеліну Джолі не зробиш. Це треба розуміти і адекватно до цього відноситись. Я за золоту серединку. Корекція повинна давати природній ефект. Треба прямувати до гармонічності, а не до того, що ми звикли бачити. Те, що гарно зроблено, ми не бачимо, тому й думаємо, що це від природи», – каже лікар.

Додає, що коли губи роблять надто великими і непропорційними порівняно з іншими рисами обличчя, це дуже помітно. Через це у людей складається негативна думка про контурну пластику, хоча та, на її думку, може бути дуже естетичною.

Контурна пластика губ. Фото ілюстративне. Джерело: klinika.pl.ua

Коли не можна робити пластики губ?

Протипокази:

- схильність до утворення гіпертрофічних рубців;

- аутоімунні та психічні захворювання;

- проблеми зі згортанням крові;

- вагітність і період годування груддю;

- онкологічні хвороби;

- інші.

Тимчасовими протипоказами є ГРВІ, грибкові захворювання, герпес. Корекцію у такому разі відкладають до одужання.

Який наповнювач обрати для корекції губ?

Наповнювачі є різні. Ольга Петрук надає перевагу корекції губ за допомогою гіалуронової кислоти.

Це речовина, яка є в тканинах організму, тому вона рідко викликає алергічні реакції.

«Я в своїй практиці використовую тільки преперати, які проходять сертифікацію у США, тому що будь-який не підходить. Все залежить від того, наскільки очищена кислота і від особливостей організму. Гіалуронова кислота має бути високоочищеною», – наголошує лікар.

Як відбувається процедура?

Спочатку відбувається попередня консультація. Під час неї встановлюють, чи нема протипоказів, чи в губах є залишки гелю від попередніх корекцій тощо. 

Потім – визначення часу процедури, який залежить від місячного циклу жінки.

Далі клієнтка обирає наповнювач. Препарати відрізняються за ціною та якістю.

В обумовлений день відбувається корекція. Спочатку для жінки вводять аплікаційну анестезію за допомогою спеціального крему. Для дуже чутливих пацієнток використовують також анестезію у вигляді ін’єкцій. Тоді чутливість повністю зникає.

Якщо жінка може перетерпіти біль, краще обійтись без анестезії.

«Як правило, я роблю в два етапи. Основну масу гіалуронової кислоти вводжу під час першої процедури. Через тиждень роблю корекцію», – розповідає Ольга Петрук.

Це пов’язано з тим, що кожна людина реагує на препарат по-різному. Зазвичай, виникає набряк. Після першої процедури лікар оцінює, чи потрібно вводити кислоту ще та в якій частині губ це потрібно зробити.

Корекція губ. Джерело фото: Kafedra

Як доглядати за губами після корекції?

У перший день після введення гіалуронової кислоти не можна їсти та пити гарячого, а також фарбувати губи.

Надалі ніяких обмежень нема, а губи не потребують спеціального догляду. 

Як уникнути ускладнень?

По-перше, не можна використовувати один шприц для двох клієнтів.

По-друге, корекцію має робити лікар. Медичні сестри не повинні виконувати таких процедур.

По-третє, повторну корекцію найкраще робити в одного і того ж лікаря. В нього є інформація про те, який препарат він вводив, коли це відбулося, яка була реакція організму. Крім того, фахівці радять не використовувати наповнювачі від різних виробників. 

Що робити, щоб корекція виглядала природно? 

Не потрібно розглядати корекцію губ окремо від інших частин обличчя. Це – комплексна процедура. Особливо важливо враховувати це при корекції вікових змін.

«Вікові зміни відбуваються не тільки на рівні шкіри, а й на рівні кісток, м’язів, підшкірно-жирової клітковини. Жінка не знає, що з нею відбувається, але бачить, що щось не так. Вона виглядає стомленою, хоча висипається, добре харчується, п’є вітаміни. Якщо будемо враховувати зміни, починаючи від кісток, тоді буде зрозуміло, які процедури необхідно буде застосовувати», – розповідає лікар. 

За її словами, часто для покращення загального вигляду перед введенням у губи наповнювача необхідно зробити пілінг шкіри обличчя та вколоти ботулотоксин – препарат, який розслаблює м’язи та завдяки цьому розгладжує зморшки біля губів.

Не варто забувати і про пропорції. Людям з дрібними контурами обличчя буде негарно із величезними губами. Натомість людям із великими очима великі губи пасуватимуть.

Крім того, лікар розглядає обличчя в профіль, враховує кут між носом та верхньою губою, а також розмір та форму підборіддя.

Скільки коштує корекція губ?

Зазвичай для корекції губ гіалуроновою кислотою вистачає одного шприца. А це 1 мілілітр препарату.

Якщо наповнювач якісний, то коштуватиме процедура від 170 євро. 

Введення ботулотоксину коштує від 350 грн. 

Зараз пластичні хірурги відмовляються від силікону, оскільки його залишки важко вивести з губ, а реакція організму на нього часто непередбачувана.

Існує ще один метод корекції губ – ліпофілінг. Однак це хірургічна процедура і коштує вона дорожче, ніж корекція гіалуроновою кислотою.

Скільки часу зберігається ефект від контурної пластики?

Залежно від препарату ефект може бути від 6 місяців до року.

Крім того, все залежить також від особливостей організму. У тілі кожної людини існує фермент, який розщеплює гіалуронову кислоту. В когось він більш активний, в когось – менш активний.

Текст: Наталя ХВЕСИК (Перший)


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Через перекриття траси у Княгининку водії об'їжджають дорогу полями
Наступна новина Договори на будівництво каналізації довкола Шацьких озер уже підписали