Пілотеса бойового дрона «Вампір» із позивним «Gorza» 82 окремої десантно-штурмової Буковинської бригади впевнено тримає контроль навіть у найекстремальніших умовах.
Історію захисниці розповіли у бригаді.
Свій шлях розпочала із захоплення комп'ютерними іграми, завдяки яким змогла перейти до практичних занять, а згодом і до бойових вильотів.
«Найскладнішими елементами керування є зліт і посадка, але досвід і витримка дозволяють долати ці виклики», - каже захисниця.
Найважче виконувати завдання під радіоелектронним подавленням ворога. Проте, завдяки стабільному звʼязку, дрон доставляє необхідні боєприпаси побратимам і завдає точного удару по окупантах. «Gorza» стала доказом того, що жінка в армії може бути максимально ефективною, особливо у роботі з БпЛА.
Її поради для новачків – вивчайте техніку, практикуйте польоти, аналізуйте ворога. Головне – позитивний результат і внесок у спільну перемогу.
До слова, «Вампір» є досить великим гексакоптером українського виробництва, і може нести 15 кг боєзаряду чи іншого вантажу, підійматися до 400 метрів у висоту і має дальність польоту до 10 км. Може нести й скидати різні типи снарядів — термобаричні, кумулятивні, осколково-фугасні, що дає змогу ефективно вражати різні типи цілей, зокрема танки й іншу бронетехніку. Всі «Вампіри» оснащені тепловізійними камерами, тому дієві й в основному використовуються вночі, виправдовуючи свою назву.