Британські дослідники впевнені, що спонтанні кар'єрні рішення та невластивий вибір одягу є класичними симптомами кризи середнього віку. Саме тоді люди починають переоцінювати своє існування і життєвий шлях, – пише Канал24.
Згідно з дослідженням LinkedIn, майже три чверті (72%) молодих спеціалістів у Великій Британії пережили кризу чверті життя, що призвело до переоцінки їхнього кар'єрного шляху і самого життя.
На основі аналізу науковці визначили, що криза чверті життя наступає у віці 26 років і дев'яти місяців. Знайдено також дві основні причини, які можуть призвести до такого типу кризи, – це необхідність обзаводитися власністю (57%) і пошуки кар'єри, яка захоплювала б найбільше (57%). Також 46% опитаних респондентів турбувала проблема пошуку партнера для життя.
Психолог Алекс Фоук визначає кризу чверті життя як "період відсутності безпеки, сумнівів і розчарувань, пов'язаних з вашою кар'єрою, стосунками і фінансовою ситуацією".
«Це може бути пов'язано з періодом життя після основних змін підліткового віку, коли людина починає сумніватися у власному житті та починає стикатися зі стресами, пов'язаними з дорослішанням»,– розповів він.
Також він додав, що в останні роки відбувається все більший тиск на молоде покоління, особливо в порівнянні з більш старшими поколіннями.
"Зараз люди у віці 20 з чимось відчувають сильний тиск в намаганнях потрапити на ринок житла, орієнтуватися на все більш складний професійний ландшафт, боротися за відносини і мають спотворене сприйняття життя через соціальні мережі", – підкреслив Алекс Фоук.