Напередодні початку нового опалювального сезону в уряді розповіли про зміни, які чекають на отримувачів державної субсидії на оплату комунальних послуг: субсидіантів стане менше, а умови стануть більш жорсткішими.
Станом на кінець липня цього року урядовці повідомили, що житлові субсидії перепризначено більш ніж 4,3 мільйонам домогосподарств в Україні. І ця цифра більша, аніж торік, розповів директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко. За його словами, зростання кількості одержувачів субсидій було спричинене підвищенням цін на житлово-комунальні послуги в Україні.
Втім, за прогнозами чиновників, кількість отримувачів субсидій має скоротитись. Серед причин: тарифи і ціни на житлово-комунальні послуги не будуть підвищуватися такими темпами, як раніше, крім того в Україні підвищилися доходи населення – зросла мінімальна заробітна плата.
Хто не отримає субсидію
Тож саме двократне підвищення «мінімалки» стане головною «запорукою» зменшення кількості субсидіантів, вірять в уряді. Адже субсидія нараховується, якщо людина чи родина має недостатньо доходу для сплати комуналки. Більша мінімалка – більший дохід. Достатній дохід – спроможність платити за все в повному обсязі. Хоча, як на наш погляд, зменшиться швидше цифра субсидій, а не кількість субсидіантів.
Наприклад, якщо ваша родина складається з 3 осіб і батьки отримують 6400 гривень доходу (дві «мінімалки»), то на субсидію претендувати можете. На урядовому сайті teplo.gov.ua є калькулятор розрахунку. Для описаного випадку максимальна сума, яку заплатить родина у випадку оформлення субсидії – 630,4 гривні (у 2017 році).
Якщо ж дохід більший, а кількість людей менша – то відсоток обов'язкового платежу більший. Наприклад, для родини з 2 людей з доходом 15 000 треба буде сплатити за комуналку не менше 5196 гривень. І якщо ваш щомісячний комунальний платіж менший за цю цифру – відповідно, на субсидію розраховувати не варто.
Хто ризикує не отримати субсидію
Позбавляти субсидіантів державної допомоги обіцяють також за борги. У Міністерстві соціальної політики попередили – до 15 серпня українцям треба сплатити борги або домовитись з постачальниками послуг про відтермінування. Тільки за таких умов користувачам продовжать пільги на новий опалювальний сезон.
Оскільки держава бере на себе певні зобов'язання щодо оформлення субсидій, то відповідно і встановлює певні вимоги щодо отримувача субсидій, зокрема, погасити свою заборгованість. В середньому по країні 80% субсидії перепризначені, документи опрацьовані,
– сказав директор Департаменту державної соціальної допомоги Віталій Музиченко.
Як рахуватимуть субсидії для безробітних
На сторінці «Урядовий портал» у ФБ є роз'яснення, чому для нарахування субсидій працездатним особам без офіційного доходу за основу беруть 2 прожиткових мінімуми.