Чого тільки не здають у ломбард українці

..До ломбарду 40-річна Тетяна, медсестра і мати-одиначка, ходить раз на місяць. Раніше їй ще вдавалося дотягнути від зарплати до зарплати. Але з літа ціни так злетіли, що кожна непередбачувана покупка в аптеці чи прихід комунальної платіжки геть вибиває з фінансової колії.  

У заставу жінка щоразу здає тут саму річ: золотий батьківський перстень. За 5 грамів золотого брухту 585 проби (усі прикраси, навіть унікальні, оцінюють переважно як брухт, а не як виріб) клієнтці дають 3000 гривень у позику, – пише Експрес.

Через тиждень вона має її повернути, доплативши трохи більше як 200 гривень. Що довший термін кредиту - то більша доплата. Наприклад, за 30 днів довелося б доплатити вже 600 гривень.

- Але це зручніше, - каже Тетяна, - ніж позичати гроші в родичів чи знайомих. У ломбарді нікого не цікавить моя кредитна історія, як при оформленні банківського кредиту, і готівку дадуть хоч серед ночі. Головне - щоб клієнт мав паспорт.  

У більшості ломбардів, куди я, за прикладом Тетяни, звертаюся, позику пропонують переважно під заставу золота, електронної та побутової техніки. Деінде приймають і срібло. Його оцінюють геть дешево - п'ятиграмовий перстень 875 проби (нижчу навіть не беруть) "потягнув" лише на сорок гривень.

Із хутром - ще важче. Оцінювач бере до уваги не лише якість і стан хутра, а й фасон, бренд, віддає перевагу лише новим речам з цінниками.  

Непогана альтернатива золоту - стільникові телефони, навіть застарілої моделі. Важливо, щоб працював, а ще краще, якщо до нього є заводські документи. Інша річ, що приймуть таку мобілку, найімовірніше, за безцінь. Наприклад, за майже новий кнопковий "Nokia 105", що в магазині коштує близько півтисячі, у ломбарді мені запропонували лише 100 гривень - і 12 гривень доплати.   

- Люди приносять і мікрохвильовки, і телевізори, будівельний інструмент і навіть будматеріали, - розповіла Анна, оцінювачка ломбарду.

- Колись у нас два тижні простояла коробка з італійською керамічною плиткою. Оригінальний дизайн, фірмове упакування. Власник не голошувався, ми вже хотіли передавати товар на продаж (а це марудна процедура), як, на щастя, прибіг господар. Виявилося, що доручив ремонт студентові-племіннику, а тому терміново знадобилися гроші, він вирішив, що плитки і так забагато...  

Кількість кредитів, які надають ломбарди, в Україні, за даними Держреєстру фінансових установ, стабільно збільшується. Торік українці таких кредитів узяли більше, ніж у банках, - на понад 16 мільярдів гривень.

Деякі ломбарди працюють не лише в будні, а й у вихідні та навіть цілодобово, пропонують послугу пролонгації застави. Усе розраховано на не надто заможний прошарок людей, яким терміново знадобилася готівка.  

Наскільки високий ризик того, що, коли прийдеш викуповувати свою річ з ломбарду, її вже там не буде?   - Діяльність цих закладів регулюється Законом "Про ломбарди та ломбардну діяльність", - пояснив адвокат Борис Лимачов. - Він передбачає реалізацію заставленого майна лише якщо клієнт не повертає за нього кошти в застережений у договорі термін.

Однак закон - не панацея від можливих неприємностей. Наприклад, ви знаєте, що після кредитного періоду настає пільговий (як правило, це один місяць), упродовж якого за господарем зберігаються його права на товар. За цим принципом діє більшість ломбардів. Однак не варто тягнути з поверненням боргу до останнього дня, можна запізнитися буквально на п'ять хвилин.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Директорку луцького коледжу судять за 300 доларів хабара
Наступна новина Ви не повірите: цей сон визнали найкориснішим