Діджей  - це хороший психолог, - DJ Dmitry Seer

Кажуть, що сучасна молодь не може жити без музики. З телефонів, радіоприймачів, плеєрів, ноутбуків постійно щось лунає. Тому й більшість музикантів сьогодні – справжні селебриті.

Незважаючи на те, що велика частка молоді полюбляє EDM (електронно-танцювальну музику), на людей, які її творять, уваги звертають значно менше, ніж на рок чи поп виконавців.

Перший вирішив поцікавитися, як взагалі живуть діджеї, та що коїться з електронною музикою в Україні та на Волині зокрема.

 Про те, хто такий справжній діджей, про музику в клубах, освіту, роботу та життя діджея в цілому читайте у новому проекті «FoxyЧат».

Свою історію розповів DJ Dmitry Seer.

 – Як давно працюєш діджеєм?

 – Діджеєм працюю з 15 років, тобто, більше п’яти років граю. З цією справою я познайомився завдяки своєму знайомому діжею Pasha Progressive. Він мене брав з собою на дискотеки та різні вечірки, у Хрінниках та районах. Потім я вчився у Рівному. Там почалися нові знайомства, нова робота… Зараз граю у різних клубах та паралельно працюю арт-директором у Domino (Костопіль).

 – Маєш фахову освіту -  ти вчитель музики. То чи може діджей працювати у школі і вчити дітей азам музичного мистецтва?

 – Звичайно, може, якщо має музичну освіту. Тому що навряд чи коли-небудь в  училищах будуть вчити грати не лише на класичних інструментах, а й бути діджеєм. Хоча є хороші альтернативи – школи діджеїв. Знаю, що в Луцьку у  Hollywood планують відкрити таку, в Ring Dj Cafe теж була.

 – Чи хотів би ти викладати в такій школі?

 – Колись я навчав одну дівчинку, готував її до туру в Китаї. Але не моє це все.

 – Діджеї дівчата на сьогодні теж не дивина. Це – жіноча справа, як вважаєш?

 – Нормально до цього ставлюся. Діджей зазвичай працює на жіночу аудиторію. Якщо ж діджей – дівчина, то їй значно простіше в плані підбору музики та відчуття публіки.

Але от технічно може бути складно. Хлопці з цим справляються краще. Хоча, я думаю, що діджеєм може бути кожен, все залежить від можливостей учня.

 – Ти часто їздиш виступати у різні клуби. Чи відрізняються вони між собою?

 – Усі клуби різні. Не буду говорити про банальні речі, як от про інтер’єр чи обслуговування. В першу заклади різняться музичною політикою.

 – Яка для тебе ідеальна музична політика?

 – У клубах має грати комерція. Але час від часу можна ставити музику й жорсткішу. Проте подавати її теж треба  вміти правильно. Неправильно, коли в клубі грає тільки один стиль музики. Людям це швидко набридне. Якщо діджей робить все правильно, вміє розігрівати публіку та правильно підбирає треки, то все вийде! Якщо ж він «рукож*пий», то  й під Макса Барських у нього теж не будуть танцювати. Повторюся, все залежить від того ЯК подати музику.

В наших клубах комерційна музика дуже популярна. Тому що люди хочуть танцювати під те, що їм нав’язує радіо і телебачення. А люди що чують – під те й танцюють! За кордоном з цим простіше. Там публіка часто хоче танцювати під жорсткішу музику.

 – До речі, не так давно на радіо та телебаченні ввели квоти на музику. Як би ти відреагував, якби такі квоти ввели й на музику в клубах?

 – Я був би проти, це не зовсім правильно. Є тематичні вечірки – укротеки. Вони досить популярні. Але не можна людей обмежувати. Ти ж не змусиш їх танцювати або не танцювати. Радіо це одне, а в клубах треба грати те, під що люди танцюють.

 – Як правило, діджеї – це молоді хлопці або дівчата.  До якого віку, якщо не таємниця, плануєш грати ти? Наприклад, моделі чи футболісти завершують кар’єру в 35. А до скількох років діджей може бути діджеєм?

 – Поки має бажання! Постійно з’являються молодь, вони, можливо, краще орієнтуються в новій музиці, краще розуміють, що хоче сучасна молодь. Мені 20, а в мене в клубі грають чоловіки від 30 років. Вони всі цікаві і їх любить публіка. Все залежить не від віку, а від того, наскільки діджей відчуває аудиторію, для якої грає.

 – Побутує така думка,  що діджеї постійню п’ють та вживають наркотики. Що скажеш?

 – Якщо ти діджей, то ти не обов’язково наркоман чи алкоголік - це все стереотипи! В мене у клубі є резидент, який взагалі не п’є. От він просто не хоче. Так що все залежить від людини.

 – То яким, на твою думку, має бути справжній діджей?

 – Важливими є багато що, але в першу чергу – він справді має бути хорошим психологом, він повинен розуміти публіку і знати, що саме вона хоче у цей момент.

 – Є й інші фактори, які впливають на популярність діджейя. Якщо діджей грає хорошу музику, добре зводить треки, але він, наприклад, має не зовсім презентабельну зовнішність,  то це теж не дуже добре. Нехай це грубо звучить, але на нього дивляться люди, тому й виглядати він має відповідно.

 

#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах facebook instagram telegram youtube


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Волиньприродресурс» виграв суд в ОДА
Наступна новина Як правильно навчити дитину розпоряджатися грошима