Фонд держмайна почне боротьбу з «чорними» ріелторами

Фонд державного майна завершує роботу над створенням Єдиної бази даних оцінки нерухомості.

Про це повідомив в. о. голови ФДМ Віталій Трубаров в ефірі «5 каналу», – пише Економічна правда

«Ми вже завершуємо цю процедуру. Я думаю, що з червня ми вже перейдемо на нові рубежі», - сказав він.

Керівник фонду нагадав, що метою є недопущення оформлення угод з купівлі-продажу нерухомості за заниженою ціною для уникнення оподаткування, особливо в містах-мільйонниках.

«За нашими даними, коли ця система запрацює, державний бюджет може отримати додатково від 2 до 3 млрд грн», - спрогнозував Трубаров.

За його словами, оцінювач у своїй роботі використовуватиме спеціальну програму та вноситиме дані за угодою до бази.

«Якщо він потрапляє в індикатив, який там існує, тоді його робота приймається, і нотаріус має право оформити (угоду). Якщо не приймає, тоді угоди не відбуваються», - пояснив керівник фонду.

Як повідомлялося, Верховна Рада на початку грудня 2017 року схвалила створення Єдиної бази даних оцінки нерухомості, спрямованої на боротьбу з "чорними" ріелторами, внісши відповідні правки до Податкового кодексу.

«Ця правка спрямована проти так званих чорних ріелторів, які занижують ринкову вартість нерухомості, й не поширюється на аграріїв і власників земельних ділянок», - пояснив автор правки народний депутат Максим Курячий під час засідання Верховної Ради.

Законодавчі зміни зобов'язують суб'єктів оціночної діяльності вносити до бази інформацію зі звітів про оцінку нерухомого майна. У свою чергу система аналізує звіти стосовно порушень, або реєструє їх із присвоєнням унікального номера, або відмовляє в реєстрації.

Відповідно до закону, суб'єкт оціночної діяльності може оскаржити відмову в реєстрації оцінки майна протягом 10 днів у ФДМ, який зобов'язаний розглянути заяву не пізніше ніж через п'ять днів.

Згідно з документом, незареєстрований звіт про оцінку є нечинним. При посвідченні угод, для яких передбачено отримання звіту про оцінку, нотаріуси зобов'язані перевіряти реєстрацію звіту та наявність унікального номера.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів великої приватизації державної власності
Наступна новина Історія дня на Першому: кого вітати 11 травня
Схожі новини