Луцькі атовці отримають по 7500 гривень на реабілітацію

Вартість послуг на санаторне лікування із психологічною реабілітацією протягом десяти днів, яке відшкодовує держава для учасників АТО ООС членам їх сімей, бійцям-добровольцям та членам сімей загиблих військовослужбовців складатиме 7500 гривень. Суму затвердили у Департаменті соціальної політики Луцька.

Як розповіла заступниця директора департаменту Тетяна Янчук, нині зменшили кількість документів на заявку, пише Суспільне.

«Ми спростили тим, що виключили довідку про те, що саме учасник бойових дій потребує психологічної реабілітації. Він пише заяву, долучає посвідчення, свої паспортні дані і стає в порядок черговості.»

Боєць-доброволець Роман Грибовській розповів: не встиг написати заяву на санаторне лікування за кошти бюджету міста, бо у перших числах січня черга була сформована.

«Знаю, що багато хлопців навіть і не звертаються до нашої влади, оскільки є одна відмовка – не вистачає коштів, путівок, відповідно, немає.»

Тетяна Янчук каже, у міському департаменті соціальної політики на обліку перебуває понад 2000 учасників АТО-ООС. На їх відпочинок та оздоровлення у 2020-му році з міського бюджету виділили мільйон 300-та тисяч гривень. Цих грошей вистачить 173-м особам.

«Заяви вже написані на всі виділені кошти. Як що ми будемо бачити, що санаторії прийматимуть більше людей, та буде бажання учасникам бойових дій та членів їх родин на відпочинок, то будемо звертатися до бюджету аби виділяли ще кошти.»

Журналісти Суспільного поцікавились: чи є у волинських санаторіях "Пролісок" та "Лісова пісня" психологи. Пані Тетяна з відділу бронювання "Проліску" сказала, що у санаторії психолог відсутній. У "Лісовій пісні" він є, розповіла директорка закладу Руслана Дибель.

«В нас є в штаті психолог. В нас дуже хороший психолог. Вона має хороший досвід роботи з АТОвцями.»

Психологиня Центру допомоги ветеранам війни Олена Звєрєва розповідає: з початку року двоє учасників бойових дій скоїли суїцид. За два місяці по психологічну допомогу у Центр звернулось майже 500-т осіб.

«Він тверезий, я не можу його закрити ні в нарко ні в психлікарню. Він не є психотичний, це не є хвора людина, але йому болить душа. На телефоні чекають родичі двох бійців, куди ми маємо поїхати, їх терміново забрати, тому що загрожує небезпека рідним і бійцям.»

Олена Звєрєва каже, що санаторного лікування із психологічною реабілітацією потребують усі учасники війни на Сході.

Читайте також: 

 


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині може з'явитись ще одна туристична родзинка – джерело Лесі Українки
Наступна новина Волинські священники здали кров для онкохворих дітей
Схожі новини