Громадські слухання щодо смороду у Луцьку перенесли на 2 серпня. Цього разу, сподіваються ініціатори на чолі з активістом Дмитром Климуком, міська рада не проігнорує волю лучан.
«Ми по-новому збираємо підписи, бо зібрані напередодні майже 4 тисячі для міської влади виявились невагомим аргументом… Пустовіт з Петрочуком зіслалися на те, що документи підготовлені на іншого в.о. міського голови Ігоря Поліщука, тому міська влада власноруч затягує процес організації громадських слухань. Таке враження, що над нами просто насміхаються», – сказав Дмитро Климук.
З його слів, боротися зі смородом у Луцьку означає не лише надати можливість мешканцям дихати вільно, а й попередити екологічну катастрофу, яка може спіткати лучан, якщо завод «Біопек» продовжуватиме свою діяльність.
«Після того, як згідно з судовим рішенням завод зупинився, смердіти в районі цукрового заводу, де я проживаю, стало менше. Зараз ця проблема зачепила мешканців ДПЗ та Львівської. Поясню чому. Поки завод «Біопек» працював, щодня виробляючи 48 тонн спирту, він зливав у відстійники від 200 до 400 кубів гарячих (!) хімічних відходів. До тих відстійників роками надходили каналізаційні зливи Вересневого, які у поєднанні з «хімією» дають такий сморід. Відстійники зроблені каскадом : якщо в одних смердюча суміш зникала, то з’являлася в інших. Через те сморід періодично виникає то у нас, то на ДПЗ, а то й ще далі», – розповів Дмитро.
Громадські слухання, на його думку, провести вкрай необхідно, аби спільно з міською владою напрацювати шляхи вирішення цієї болючої проблеми.
«Якщо, звісно, міська рада зацікавлена у тому, щоб на вулицях зник сморід. Завод «Біопек» зареєстрований у Луцьку, однак, жодних дозвільних документів на його діяльність ніхто не бачив. Хіба це не підстава для прокуратури чи правоохоронних органів зацікавитись заводом, від якого «душаться» і страждають люди? Припускаю, що завод має підтримку і колишніх посадовців, і нинішніх…Міська рада займається підміною понять і просто насміхається над пересічними лучанами», – переконаний активіст Дмитро Климук.
Нагадаємо, лучани скаржаться на сморід уже кілька місяців, відтак проблема, яку бралася вирішувати і міська й обласна влади, так і лишається актуальною.