На фестивалі кіно лучанам показали історію кохання на війні

У Луцьку стартував ХIV Міжнародний Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Впродовж двох тижнів, з 23 листопада по 8 грудня, найкращі фільми світової кінодокументалістики будуть представлені усім охочим.

Подивившись їх, можна дізнатися більше про війну, природу, життєві цінності і насилля. Головна тема цьогорічного фестивалю, наголошують організатори, – «чотири градуси».

Вона присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті.

«Потрібно, щоб вони були гострі і їх можна було обговорити», - стверджують організатори.

До слова, мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні.

З 2009 року з жовтня по грудень фестиваль «кочує» всією країною.

Розпочався фестиваль з перегляду фільму Анастасії та Марії Старожитських «Війна химер». Це художня історія на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками. Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив у Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів-солдатів. Проїжджаючи зруйнованими містами, вона намагається зрозуміти суть війни і любові. Під час війни вони прямо говорять одне одному про свої почуття, вириваючись із котла. Це історія їхньої подорожі до лінії фронту та спроби спільного життя після всього. Стрічка є переосмисленням власного досвіду режисерки Анастасії Старожицької.

Традиційно після кожного фільму відбувається загальне обговорення побаченого.

«Оскільки фестиваль є не політичним і не комерційним він порушує, мабуть, найважливіші питання, наприклад, прав людини й інших живих істот і їх права на існування на цій планеті», - наголосила координаторка проекту Богдана Стельмах.

Юлія Книш


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Femen проти «Roshen» у «чорну п`ятницю»: як активістка розгромила «президентський магазин». ВІДЕО
Наступна новина Google звинуватили в шпигунстві за користувачами Android
Схожі новини