На Волині створили 6 мобільних бригад для вакцинації від COVID-19

Для реалізації першого етапу вакцинації від коронавірусної хвороби на Волині створили 6 мобільних бригад, які виїжджатимуть до робочих колективів медиків.

Про це повідомили в ОДА із посиланням на обласне управління охорони здоров’я.

Нагадаємо, що наприкінці 2020 року в Україні наказом Міністерства охорони здоров’я затверджена Дорожня карта з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках.

Наразі в області створили 6 мобільних бригад на базі:

– КП «Луцький ЦПМД» – 1 бригада;

– КП «Луцький ЦПМД №1» – 1 бригада;

– КП «Луцький ЦПМД №2» – 1 бригада;

– КНП «Нововолинський ЦПМСД» – 1 бригада;

– «Ковельське МТМО» – 2 бригади.

З них 2 мобільні бригади (на базі КП «Луцький ЦПМД №2» та КНП «Ковельське МТМО) визначені для реалізації «першої хвилі» вакцинації 1 етапу Дорожньої карти.

У складі мобільної бригади – лікар резерву, дві медичні сестри, медична сестра резерву та водій.

Також медичні працівники згаданих бригад проходять навчання та тренінги щодо етапів вакцинації, аби налаштувати злагоджену координацію та логістику в ході проведення першого етапу вакцинації проти COVID-19.

Окрім того, уже визначено 66 тимчасових стаціонарних пунктів щеплення, які будуть розгорнуті на базі закладів первинної ланки для реалізації 2 етапу Дорожньої карти.

Нагадаємо, першими щеплення від COVID-19 отримають:

– усі працівники мобільних бригад з вакцинації;

– усі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють у закладах, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19;

– усі працівники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на COVID-19;

– усі працівники екстреної медичної допомоги включно з водіями;

– люди, які перебувають у спеціалізованих закладах, та працівники цих установ (інтернатах, будинках для літніх людей тощо);

– працівники спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для осіб похилого віку тощо);

– військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.

У лютому Україна отримає 117 тис. доз мРНК вакцини американського виробництва від Pfizer-BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX. Вона відразу буде розподілена для вакцинації працівників лікарень, у яких надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Протягом першого півріччя Україна також може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford у межах COVAX.

Читати також: У МОЗ розповіли, кому в Україні зроблять перше щеплення від коронавірусу


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 12 подарунків для дитини, які можна замовити з доставкою додому
Наступна новина Ковельчан кличуть у центральний парк будувати снігове містечко
Схожі новини