Під час мамограми, жінкам роблять рентгенівський знімок грудей, щоб визначити чи є там ракові клітини. Це безперечно рятує життя. Мамографію, наразі, вважають найкращим доступним способом рентгенування. Але він не дає точного зображення на сто відсотків.
Стандартна мамограма – двовимірна. Проте навіть з 2D зображенням апарат у майже половини жінок плутає тканини молочної залози з раковими клітинами.
Мамографія з 3D розширенням показує детальніше стан грудей пацієнтки і має вищий рівень достовірності у виявленні раку.
13 американських госпіталів, які проводять мамографію використовуючи 3D вимірний апарат діагностують рак на 40 % точніше, фіксуючи злоякісні пухлини там, де звичайна програма б їх не помітила.
Для ще більш точного результату жінка може провести ультразвуковий аналіз грудей. Цей тест не зашкодить радіацією. І він дає п’ять тисяч зображень молочної залози за один сеанс. Проте ця процедура не заміняє мамографію.
Ультразвуковий аналіз слугує додатковим інструментом у діагностуванні раку молочної залози. Науковці працюють над пошуком найкращого способу виявлення цієї хвороби.
Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що смертність із таким діагнозом складає 50% у розвинутих країнах і 60 % у країнах третього світу. Якщо буде винайдено спосіб точного діагностування раку молочної залози, то щонайменше чотириста тисяч життів можна буде зберегти.