Днями у Львові 16-річній дівчині зробили складну операцію при свідомості на головному мозку. Оперував пацієнтку лікар з Луцька – Михайло Логва, який раніше працював у Волинській обласній дитячій лікарні, а нині у Львові.
Про випадок нейрохірург розповів на своїй сторінці у фейсбуці.
Хоч таку операцію команда лікарів виконувааи не вперше, цей випадок, за словами Михайла Логви, був дуже складний. Лікар розповів, що покази до такого виду втручання – розташування проблемної ділянки в головному мозку (в цьому випадку пухлини з крововиливом) близько до функціонально важливих зон мозку (тих ділянок, які дають нам можливість рухати кінцівками, відчувати, і основне – розмовляти).
«Наша пацієнтка – 16-річна Діана. Це просто неймовірна дівчина – довговолоса красуня, яка професійно плаває і так само професійно стріляє з пневматичного пістолету.
Кілька тижнів тому у неї раптово виник епізод затерпання половини тіла, потім поступово епізоди втрати свідомості та часом порушення мови. На МРТ виявлено пухлину головного мозку з крововиливом в лівій домінуючій (важливішій) півкулі, в якій, власне, окрім центрів, які рухають кінцівками однієї половини тіла, розташований дуже важливий центр мови», – розповів про складність лікар.
Єдиним варіантом врятувати здатність розмовляти, за словами Михайла Логви, було провести таке втручання у свідомості.
«Під час операції на головному мозку потрібно розбудити пацієнта. Потрібно не просто розбудити, а ще й знайти центр мови, який у кожного з нас розташований по-своєму, а тоді видалити пухлину за короткий час пробудження (близько години). І після цього знову ввести в наркоз)», – пояснив лікар.
Хоч пухлина знаходилась всього в кількох міліметрах від центру мови, і лікарі ледве-ледве знайшли безпечну ділянку мозку, через яку вдалось видалити її – результат лікування чудовий. Діана вже через годину після операції вільно розмовляла, звичайно рухала усіма кінцівками, і ні на що не скаржилася.
«Успіх такої операції полягає в злагодженій роботі кожного з команди. Радію працювати поруч з неймовірними людьми. Просто на 10-му небі від щастя після виконання такого втручання», – зазначив Михайло Логва.
В операційній працювали: команда нейрофізіологів: Павлюк Марія, Галій Юліанна, Козачук Олександр, анестезіологічна команда: Роман Мокрий, Христина Синишин, Дмитро Боднарчук, операційні сестри Крат Ірина та Фурманець Люба. Михайло Логва подякував кожному за працю.
П.