І на 26-му році Незалежності українці не готові порвати із самонавіюваною «меншовартістю».
Противники реєстрації сім-карт кивають передусім на Росію – там, мовляв, таке нововведення має місце, а отже, це – зло і прояв тоталітаризму. Але не Росія має виступати мірилом доцільності тих чи інших дій. І не її резони повинні братися до уваги. Власне, українцеві давно пора жити власним розумом, не копіюючи бездумно, також це стосується і європейського досвіду. Бо в деяких країнах Заходу від обліковування «сімок» вже відмовилися – практика себе не виправдала.
Як бути нам? Над цим слід серйозно замислитися.
Плюси
19 липня на сайті Держспецзв'язку з'явився законопроект, нормами якого передбачається ввести обов'язкову реєстрацію всіх сім-карт. Автори законопроекту відводять 3 місяці для того, щоб державні відомства та бізнес змогли перебудуватися під нові правила. Власне кажучи, це вже третя спроба впровадити подібну реєстрацію.
Вперше відповідний законопроект Держслужба спеціального спецзв'язку і захисту інформації пропонувала депутатам до розгляду ще в 2012 році. Також норма про прив'язку SIM-карти до паспорту містилася в диктаторських законах «від 16 січня». Тепер уряд просуває ще один варіант документу, яким зобов'яже припейд-користувачів мобільного зв'язку розкривати свої особисті дані, тобто реєструвати SIM-карту за паспортом.
Новація покликана не дати російським військовим і сепаратистам можливість анонімно передавати інформацію про переміщення сил АТО, коригувати вогонь і здійснювати вибухи за допомогою мобільних телефонів. Це те, що стосується війни. Але й у мирному побуті нововведення, ймовірно, відіграє позитивну роль – дозволить правоохоронцям розшукувати злочинців, телефонних шахраїв і «мінерів».
У Держспецзв'язку ніяких паралелей з диктаторськими законами не вбачають – там вважають, що з тих пір «концепція змінилася». Читати далі