Що потрібно знати про «безвіз»

Біометричні паспорти для виїзду за кордон впроваджені, система їх видачі організована, прикордонні пункти пропуску спеціальною технікою забезпечені. Кожен громадянин України має можливість отримати якісний і доброзичливий державний сервіс та повну повагу в країнах ЄС, – повідомляє департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку».

Про окремі аспекти безвізового режиму – у доступній формі запитань та відповідей.

1. Що таке біометричний паспорт?

Паспорт із чіпом, де міститься фотографія, підпис та відбитки пальців його власника.

2. Чи можна користуватися не біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон, якщо у ньому є чинна віза? 

Якщо у Вас немає біометричного паспорта, але є чинна віза, нею можна користуватися до завершення строку її дії.

3. З якою метою безвізовий в’їзд даватиме право відвідати країни ЄС?

Лише з приватною метою: туризм, відвідання друзів чи родичів, пошук бізнес-партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо.

4. На що не дає права безвізовий режим?

Безвізовий режим не дає права на проживання, ведення підприємницької діяльності, працевлаштування, роботу за контрактом тощо.

5. Які умови для перетину кордону?

документи для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини);

відсутність Вас у переліку осіб, яким заборонено в`їзд до ЄС (відсутність заборони в`їзду на певний строк до країни-члена ЄС у зв`язку з порушенням візового режиму: нелегальна праця в країнах ЄС, наявність вироку суду щодо особи у країнах ЄС та передача для відбування покарання до країни громадянства);

чи не становите Ви загрози для громадянського порядку, безпеки, громадянського здоров`я та міжнародних відносин (відсутність Вас у пошукових базах Інтерполу, Європолу; серед осіб, які останнім часом подорожували до Сирії або Ірану);

у разі відсутності біометричного паспорта – наявність чинної візи.

Прикордонні служби можуть Вам відмовити у в`їзді на територію відповідної країни в разі, якщо Ви не зможете надати їм інформацію про мету в`їзду або за відсутності у Вас фінансових засобів.

6. Які документи необхідно підготувати для перетину кордону? 

для робочих поїздок – запрошення на зустріч чи інший документ, який підтверджує ділові відносини, квиток на захід (якщо метою поїздки є його відвідування);

для туризму або приватних поїздок – бронювання проживання або запрошення, зворотний квиток (не потрібний, якщо подорожуєте автомобілем), маршрут або план поїздки;

а також документи, що підтверджують достатність фінансів для перебування в ЄС і для повернення в Україну, або здатність отримати такі засоби законним чином (кредитні картки, фінансові гарантії сторони, яка запрошує, сплачене проживання та квитки, готівка).

І пам’ятайте основне правило – перебувати в країнах ЄС не більше 90 днів на кожні 180 днів року (тобто 90 днів на півроку).

Читати далі


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Перший розігрує ящик Fragolino Novelina
Наступна новина На Відродження поблизу заправки загорівся автомобіль
Схожі новини