Після того, як юний співак Максим Ткачук з Турійська переміг на пісенному конкурсі у Лондоні, в інтернеті піднявся скандал: частина медіа і фейсбук-користувачів звинуватили хлопця у пропаганді «русского міра», адже на конкурсі він співав російську пісню «Смуглянка» в одязі радянського солдата часів Другої світової війни.
Що за конкурс?
У Лондоні відбувся Міжнародний фнестиваль-конкурс виконавського мистецтва «Stars of the albion 2020». («Зірки Альбіону – 2020). У ньому беруть участь діти, починаючи з 6 років.
Засновником і очільником фестивалю є російська співачака Євгенія Тєрєньтьєва, яка живе і працює в Лондоні.
Одним з організаторів цього конкурсу є російська держструктура «Федеральное агентство по делам Содружества Независимых Государств, соотечественников, проживающих за рубежом, и по международному гуманитарному сотрудничеству (Россотрудничество)»
Фестиваль пройшов у Лондоні всьоме.
12-річний мешканець Турійська Максим Ткачук теж взяв у ньому участь і переміг у кількох номінаціях. Він виконував три пісні: Мусліма Магомаєва «Синяя вечность», Демиса Русосса «Сувенір» і «Смуглянку».
Резонанс у ЗМІ
Після того, як видання «ВолиньUA» опублікувало новину з заголовком «Юний волинянин пропагував «русскій мір» в Англії», частина користувачів мережі Фейсбук поширювала її і обурювалася цим фактом.
По тому на телеканалі «Аверс» з’явився розлогий сюжет про сироту Максима Ткачука і його «цькування» інтернет-спільнотою загалом і екс-заступником голови Волинської обласної ради, свободівцем Олександром Пирожиком – зокрема.
«Розбирати» ситуацію, розповідати про «політичну істерику» і навіть згадувати про сина Порошенка взялося також видання «Страна.ua».
І навіть російські ЗМІ згадали про «травлю мальчика-сироты»:
Пирожик приїхав до Максима Ткачука
Олександр Пирожик відвідав вдома Максима і розповів про це у Фейсбуці. Він стверджує, що зробив це, аби «поставити крапку в численних спекуляціях і припинити потік брехливих звинувачень».
Хлопця він назвав «талановитим і наполегливим, який прагне себе зреалізувати і який справді потребує нашої підтримки й допомоги».
А пісенний конкурс в Лондоні Пирожик прокоментував так: «Перед Максимом з бабусею поставили жорстку умову: співати російською. …Про прихований підтекст такої умови навіть не думали. Про те, що за всім цим стоять пропагандисти з «Россотруднічества», вони не знали, інакше, кажуть, на таке б не погодилися. Тепер розуміють, як брутально їх підставили. Своє обурення з цього приводу бабуся Максима згодом висловила телефоном члену журі Сандрі Лісовській, яка, м’яко кажучи, використала їх у своїх пропагандистських цілях».
Зазначимо, що на офіційному сайті конкурсу «Зірки Альбіону» про вимоги до пісень йдеться таке: «Репертуарных ограничений нет, каждый конкурсант на должен исполнить две разнохарактерные контрастные композиции. Для вокалистов необходимо включить в программу одну песню на английском языке, вторая песня может быть исполнена на любом языке мира (в этом случае необходимо перед выступлением предоставить жюри литературный перевод песни)».
Пирожик вважає, що в усьому винні «пропагандисти «русского міра», намагаючись пересварити нас, українців».