МОЗ розробило новий законопроект про рекламу лікарських засобів. Одним з його пунктів є заборона цілительства та нетрадиційної медицини.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
За данними МОЗ, понад 50% від усього ринку спожитих ліків у 2017 році становлять ліки без доведеної клінічної ефективності. За даними Нацради з питань телебачення та радіомовлення, від 30% до 50% загальної кількості реклами на українському телебаченні – реклама лікарських препаратів та медичних виробів.
«Реклама також підживлює й таке явище, як «лікування по телевізору» та google-терапію. Майже 69% українців займаються самолікуванням, не звертаючись за допомогою до лікарів», - зауважила Супрун.
Новий законопроект щодо регулювання реклами лікарських засобів передбачає:
- заборону реклами цілительства та нетрадиційної медицини;
- заборону залучення до реклами конкретного препарату відомих людей, акторів, що зображають медпрацівників;
- заборону інформації, що ліки призначені виключно для лікування дітей;
- зміст реклами має відповідати інструкції про застосування лікарського засобу;
- чітке визначення фахових медичних видань, де дозволена реклама ліків непередбачених законом, а також розробка та затвердження Урядом окремого Порядку реклами лікарських засобів спрямована на медичних та фармацевтичних працівників;
- встановлюються чіткі штрафні санкції до телерадіоорганізацій за рекламу лікарських засобів з порушенням законодавства - у розмірі 5% від ліцензійного збору за 1 порушення.
Читайте також: Медичні міфи, які розвіяла Уляна Супрун. ІНФОГРАФІКА