ТОП-5 порад луцького психолога, як звикнути до школи

Початок нового навчального року створює не лише святковий настрій для школярів, а й повертає їх у клопіткий та не завжди приємний процес навчання. Як не перетворити шкільні будні у каторгу для батьків та їхніх чад, «Перший» дізнавався у дитячого психолога,  нейропсихолога та гештальт-терапевта Ірини Музичук.

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ:

1. Щоб краще «втягнутися» у навчальний процес та допомогти адаптуватися дитині, згадайте себе в школі, саме в такому віці, у якому зараз ваша дитина.  Розкажіть їй, які ситуації пам’ятаєте, що відчували, чого боялися, які були невдачі та успіхи, з ким дружили. Знайдіть свої шкільні фото і розкажіть про все, що пам’ятаєте зі шкільних років, не забудьте кумедні історії чи халепи, у які потрапляли.

2. У спілкуванні з вчителем дитини важливо зосередитися на тому, що ви відчуваєте. Ким ви є перед педагогом? Все ще сором’язливою дитиною, яку будуть оцінювати, чи дорослою людиною, яка спілкується на рівних з вчителем.  Якщо вам цікаво з ним спілкуватися,  є відчуття того, що ви дорослі, рівні один одному, тоді все гаразд. Якщо ж відчуваєте страх, сором, ніби ви дитина, то ці емоції ви обов’язково передасте дитині. У такому разі мамі/татові варто звернутися до спеціаліста, бо проблема зі школою не в дитини, а у батьків.

3. Підтримуйте своїх дітей. Започаткуйте своєрідний «ритуал», який буде виконувати вся сім’я. Наприклад, за вечерею діліться тим, що хорошого і поганого трапилось за день. Кожен нехай називає по 2 ситуації. Або ж вранці за сніданком пограйте в гру, коли вся сім’я складає кумедні історії. Кожен член родини додає по одному реченню до спільної історії по черзі.

Не важливо, яка традиція буде у вас, головне, щоб вона викликала посмішку у дитини, відволікала і була регулярною в шкільні дні.

4. Не треба змушувати дітей вчитися! Навчання - це пізнання світу. Пізнання – це базовий процес у кожної дитини. Завдання батьків дітей до 7 років не придушити цей процес. Після семирічного віку батькам важливо підтримувати дитину, створюючи сприятливі умови для пізнання - купувати книги, гуляти парком, записувати на гуртки, подорожувати , обирати школу та вчителів... Хіба вас, батьки, коли вам щось цікаво, треба змушувати до чогось? Зацікавте своїх дітей і побачите, як зміниться їхнє ставлення до навчання.

5. Якщо все ж дитина не проявляє цікавості до навчання, раджу в таких випадках звернутися до психолога. Часто причиною цього є неправильно обраний навчальний напрямок, дитина не сприймає інформацію саме в такій формі подачі або ж вашого школяра турбують інші проблеми і вся його увага, інтерес зосередженні далеко не на навчальному процесі.

І ще одне – найважливіше! Якщо оцінки дитини у щоденнику - це ознака того, наскільки ви хороші батьки, то навряд чи ваша сім’я буде спокійно сприймати школу.

 


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Чим європейська освіта відрізняється від української
Наступна новина У Луцьку спалахнув будинок
Схожі новини