У Луцькій громаді реорганізовують ліцей: батьки учнів просять не закривати старші класи

Жидичинський ліцей, що в Луцькій громаді, з 1 вересня 2024 року реорганізують у гімназію. Це означає, що навчання для старших класів не передбачене.

Вчора, 29 січня, батьки школярів прийшли до ліцею з вимогою залишити у навчальному закладі 10-11 класи, пише Суспільне

Позиція батьків: чому просять не переформатовувати роботу школи

Як розповіла мама школяра Лариса Антонюк, дітям пропонують продовжити навчання в обласному центрі, через що можуть виникнути проблеми з довезенням. Каже: просять відтермінувати це рішення.

"Коли закінчиться війна, тоді вже робіть ті реформи. Якщо будуть їздити загальним транспортом, а в нас доїзд до Променя 25 гривень, пересісти ще 14 гривень. Порахуйте скільки буде туди й назад грошей", — говорить жінка.

Мама дев’ятикласника Оксана Федчик каже: хоче аби її син продовжив навчання у цій школі. З її слів, якщо таки є необхідність закрити 10-11 класи, то Луцькрада зобов'язана забезпечити доїзд дітей до ліцеїв у місті.

"Постійні переживання, тривоги та ми турбуємося про долю наших дітей. Наше село є в стані розвитку і воно не занепадає. Ми не розуміємо чому влада зацікавлена забрати в нас загальноосвітню школу", — сказала багатодітна мама.

Мама другокласника Наталія Батицька зазначила: не всі діти після дев'ятого класу обирають спеціальність для подальшого навчання у коледжах, тому є потреба старші класи залишити.

"Оскільки моя дитина ще ходить в другий клас, то мені хотілося б, щоб вона навчалася тут і десятий, і одинадцятий класи. В нас село велике і сюди ходять не тільки Жидичин, а й Кульчин, Озерце доїжджають і Липляни", — додала жінка.

14-річний Ярослав Губарик до Жидичинського ліцею добирається шкільним автобусом із села Озерце. Зі слів дев'ятикласника, планує перевестися до ліцею в Луцьку

"В сім годин прокидаюся, автобус о восьмій годині. Не знаю ще куди йти після дев'ятого класу. Нам краще тут вчитися, бо ще багато хто не знає куди йти вчитися далі. Мені звичніше тут ходити в школу", — сказав хлопець.

Школярка Анна Куліш із Жидичина розповіла: якщо старших класів із нового навчального року не буде, то доведеться вступати до коледжу. Куди саме, з її слів, не знає.

"Якщо буде в нашій школі 10-ті 11-ті класи, то планую йти, а якщо ні, то треба буде кудись поступати. У Луцьк в школу не дуже зручно буде їздити", — сказала дев'ятикласниця.

Чи бачать проблему з реорганізацією ліцею в Жидичині освітяни

У Жидичинському ліцеї навчаються 483 учні: у трьох дев’ятих класах наразі здобувають освіту 64 дитини, розповів директор навчального закладу Богдан Мозолюк. З його слів, у двох класах має бути мінімум по 25 учнів, а розрахунки показували, що школа пів сотні учнів не набере і, відповідно, заперечень у батьків тоді не було.

"Все спирається в демографічну ситуацію і норму закону про освіту, яка говорить, що старша школа, тобто ліцейна освіта формується за умови набрання двох повноцінних класів з кількістю 50 учнів. 2022 року люди були повідомлені та вони могли прийти на слухання, висловити свою позицію," — каже директор ліцею.

Директор департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар зазначив, що тип школи в селі Жидичин змінюється згідно з реформою освіти. Говорить:

"Основна вимога та, що заклади освіти в межах міста, громади мають бути переформатовані чи то в ліцей, чи в гімназію, чи в школу. Адже саме від цієї норми залежить освітня субвенція, яка фінансується на відповідні заклади", — сказав посадовець.

Зі слів Віталія Бондаря, місто матиме можливість з нового навчального року довозити старшокласників із Жидичина до ліцеїв в Луцьку. "Тому тут не треба боятися, в нас є 12 шкільних автобусів, забезпечити саме довіз дітей з сіл поряд, з Жидичинського ліцею зможемо", — сказав посадовець.

Як додала мама дев’ятикласника Оксана Федчик, батьки зібрали понад 300 підписів під зверненням до Луцького міського голови, аби школу не робили дев’ятирічною.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині п'яний керманич намагався відкупитися від поліції