У Луцьку колишня в'язниця стане хостелом

Монахи вирішили за виручені кошти відремонтувати 100-річну Луцьку тюрму і продовжують реконструювати пам'ятку архітектури. 

Замість тюрми  буде хостел. В приміщенні колишньої в'язниці, де на початку Другої світової війни розстрілювали людей, облаштовують житло для туристів. Нині будівля належить монастирю. Але її частину монахи вирішили відвести для хостелу і за виручені кошти відремонтувати всю споруду. Ця ідея збурила істориків. Журналісти  «5 каналу» збирали думки сторін.

Будівля у старій частинці Луцька – пам'ятник архітектури XVIIстоліття. Майже 100 років в її стінах був монастир. Згодом у приміщенні з міцними мурами була і буцегарня, і музичне училище. Кілька років тому комплекс споруд передали церкві. Священики, щоб назбирати грошей на ремонт приміщення, вирішили облаштувати в частині монастиря хостел.

Ідея відкрити готель в історичній споруді обурила місцеву громадськість. Історики кажуть, із тюрмою, що була в цій будівлі, пов'язані чорні сторінки української історії: НКВСники розстріляли там тисячі політичних в'язнів. «В цих камерах досі «сочиться кров"»дуть в формі НКВС обслуговувати цей заклад. Ну це взагалі не лізе ні в які рамки здорового глузду», – обурюється краєзнавець Ігор Левчук.

Деякі луцькі історики переконують – будівля більше підходить для музею тоталітарних репресій або історії УПА, а не для хостелу. Історик Сергій Годлевський впевнений: «думаю, що ті дві установи, такі як монастир і музей, то вони б одна одну доповнювали — тоді був би повний комплекс».

Від суперечок церкви та громадськості місцева влада воліє залишатися осторонь. Але чиновники визнають, що створення готелю в архітектурній пам'ятці з комерційною метою – протизаконне. «В законі є положення, яке забороняє релігійним організаціям використовувати землю чи пам'ятки для підприємницької діяльності… Влаштування хостелу у вигляді тюремних камер в будинку колишньої тюрми — воно не суперечить статусу пам'ятки», – розповідає начальник відділу охорони історичної спадщини Луцької міської ради Петро Троневич.

Тим часом, церква продовжує реконструювати пам'ятку архітектури. Поки її дії не планують оскаржувати ані активісти, ані влада.


Читати далі


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку з нагоди Дня Незалежності поляки та українці зійшлися на ринзі. ФОТО
Наступна новина Луцький замок з висоти пташиного польоту. ВІДЕО
Схожі новини