У Луцьку запускають Школу сімейного життя для тих, хто подав заяви до РАЦСу, а також тих, хто давно перебуває у шлюбі. Ініціатори кажуть, хочуть зменшити кількість розлучень.
Про це стало відомо у середу, 27 жовтня, під час сесії Луцької міської ради.
Так, за три роки на цю школу з міського бюджету планують витратити 750 тисяч гривень (100 тисяч у 2021-ому році, 300 – у 2022 і 350 – у 2023).
Один з ініціаторів проєкту, депутат Роман Кравчук каже, що ціль – підготувати молодих людей до шлюбу і тим самим зменшити кількість розлучень. З його слів, подібна школа була у Києві, але вона зачинилась. Тож Луцьк буде єдиним містом, де працює така ініціатива.
Відкрити школу готуються у листопаді в Палаці урочистих подій.
«Люди, які готуються укласти шлюб або вже уклали його, матимуть нагоду прослухати 12 лекцій про сімейні цілі, фінанси в парі, конфлікти, інтимні відносини та духовні цінності в житті», - каже Роман Кравчук.
Тренерами у школі будуть місіонери, сімейні консультанти Олександр та Альона Юхимчуки, а також сімейні консультанти, члени громадської організації «Молодь з місією Луцьк» Андрій та Марія Годлевські.
Попри це ініціатор запевняє, що заняття не матимуть релігійного спрямування і будуть світськими:
«Юхимчуки – в житті християни, але програма до цього відношення не матиме».
На сайті ж школи обіцяють: сформувати спільне бачення сімейного життя, оцінити вплив друзів та обговорити інтереси, прийняти відмінності один одного, обговорити незручні питання, узгодити питання церкви, віри та цінностей, поговорити про планування та виховання дітей, вирішити, як будувати стосунки з родичами тощо.
Роман Кравчук каже, що з міського бюджету оплачуватиметься гонорар лекторам. Решту погодився фінансувати «свідомий бізнес».
«Андрій Лінник, Леонід Джолінський, Григорій Зеленюк, Наталія Кушнір долучились до ремонту приміщення і виділили 150 тисяч гривень», - каже депутат.
Заняття для учнів будуть безплатними. 12 лекцій проводитимуть раз на тиждень. Передбачається, що у групі буде 10 людей.