Новий вид терапії допоміг знизити частоту галюцинацій і рівень стресу у хворих.
Британські фахівці змоделювали цифрову візуальну модель - "аватара", розмова з яким допомагає хворим на шизофренію впоратися з "голосами в голові". Дослідження з описом розробки опубліковано в медичному журналі The Lancet Psychiatry.
У роботі відзначається, що слухові галюцинації відчувають до 70% шизофреніків. Найчастіше так звані голоси в голові ображають хворих, погрожують їм і закликають до небезпечних дій. Переважно симптоми вдається послабити за допомогою медикаментів, але навіть після терапії "голоси" чує кожен четвертий хворий, зазначає провідний автор дослідження, професор Королівського коледжу Лондона Том Крейг.
Учені запросили для випробувань 150 пацієнтів британських лікарень (18-65 років) з розладами шизофренічного спектру і психозами. Учасників розділили на дві групи: 75 осіб лікувалися у психіатра, 75 - проходили "аватар-терапію". Члени обох груп при цьому продовжували приймати ліки.
Для створення "аватара" дослідники разом із пацієнтами візуалізували в комп'ютерній програмі "голос", що найчастіше переслідував хворих під час нападів. Пацієнти розмовляли з віртуальним співрозмовником щодня протягом півтора місяців. У сусідньому приміщенні перебував лікар, який і говорив із хворим від імені "аватара" зміненим голосом і фразами, характерними для галюцинацій конкретної людини. Паралельно фіксувалася інтенсивність "голосів" у голові учасника експерименту.
Результати показали, що такий вид терапії допоміг знизити частоту галюцинацій і рівень стресу, які викликали напади у хворих. Через 12 тижнів сім із 75 пацієнтів перестали чути "голоси в голові", тоді як у групі, яку консультував звичайний психотерапевт, таких було лише двоє.
Як повідомляв Корреспондент.net, раніше в США вперше в історії дозволили продаж таблетки із вбудованим мікрочіпом. Він вбудований у препарат Abilify, який застосовується для лікування різних психозів і призначається при шизофренії. У США ці ліки приймають 7 млн осіб.